Będzie kara dla posłanki Mrzygłockiej? Nie przyszła na ważne głosowanie

31 października 2021 09:33. Izabela Mrzygłodzka. fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W klubie parlamentarnym KO ma zostać wszczęte postępowanie dyscyplinarne, w sprawie nieobecności siedmiorga posłów podczas piątkowego głosowania w sprawie podwyżki akcyzy – podaje dziś od rana Onet. Wśród nich jest posłanka z Wałbrzycha Izabela Mrzygłocka.

W piątek wieczorem odbywało się w sejmie głosowanie w sprawie podniesienia akcyzy na papierosy i na alkohol. Za podniesieniem akcyzy nie opowiedzieli wszyscy posłowie PiS. Projekt poparło jedynie 219 posłów. Opozycja mogła pierwszy raz od lat wygrać to głosowanie – mogła, gdyby na sali w piątkowy wieczór nie zawiodła frekwencja.

W sejmie nie było między innymi siedmiorga posłów Koalicji Obywatelskiej, a wśród nich Izabeli Mrzygłockiej. Jak podaje Onet posłowie tłumaczą się  głównie kłopotami zdrowotnymi. Ma zostać wobec nich wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

REKLAMA

To już kolejny przypadek, kiedy podczas ważnego posiedzenia posłowie opuszczają budynek Sejmu. Pod koniec września, podczas sprawozdania składanego przez Prezesa NIK kilkunastu parlamentarzystów bawiło się na urodzinach u dziennikarza Roberta Mazurka. Wśród nich byli posłowie wszystkich niemal klubów Parlamentarnych. Wtedy zabawę zamiast posiedzenia sejmowego wybrał inny z wałbrzyskich parlamentarzystów – Tomasz Siemoniak.

 

 

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 31 października 2021 09:33
`