Będzie Bieg Gwarków! Znamy termin i planowaną trasę

1 lutego 2019 14:19. XXXVI Bieg Gwarków po raz pierwszy w historii odbył się na przełęczy Jugowskiej. 19.02.2017. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To już pewne, narciarze ponownie pojawią się na starcie Biegu Gwarków. Decyzję o organizacji imprezy podjęło Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich. Bieg zaplanowano na 16 marca.

Szczegółowe informacje o zawodach i zapisach mają pojawić się w ciągu dwóch najbliższych tygodni. To stowarzyszenie wzięło na siebie główny ciężar organizacji imprezy. Partnerami są jednak spółka Aqua-Zdrój czy Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Poszukiwani są sponsorzy imprezy.

Po wcześniejszych doświadczeniach, trasa ma być wyznaczona w miejscach, gdzie nie zabraknie śniegu.

– Trasa będzie przebiegała od okolic Przełęczy Jugowskiej,  wzdłuż takiej platformy widokowej na Kozie Siodło, stamtąd do Schroniska Sowa i dalej do Przełęczy Walimskiej, i z powrotem. Mówimy tu o odcinku 20 km. Natomiast odcinek 10 km na wspomnianej przeze mnie trasie zakończy się przy Schronisku Sowa i nawrotka – mówi Marek Chmielewski, prezes Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich.

Nowością ma być pełen monitoring miejsc parkingowych na górze przełęczy. Zorganizowane mają być także specjalne parkingi niżej, z których będą kursować specjalne autobusy.

Jak przyznaje Marek Chmielewski, podpisana dwa lata temu umowa trójstronna pozwala na organizację biegu w tym roku. Stowarzyszenie jest zainteresowane jednak przygotowaniem kolejnych edycji imprezy. Rozmowy w tej sprawie trwają z prezydentem Wałbrzycha, Romanem Szełemejem.

Bieg Gwarków, zawody o charakterze rekreacyjno-sportowym zaplanowano 16 marca. Stowarzyszenie nie rezygnuje jednak z pomysłu przeprowadzenia także Biegu Włókniarza, który odbyłby się dzień później. Ma to być cały weekend z atrakcjami dla miłośników białego szaleństwa.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 1 lutego 2019 14:19
`