Będzie Bieg Gwarków! Znamy termin i planowaną trasę

1 lutego 2019 14:19. XXXVI Bieg Gwarków po raz pierwszy w historii odbył się na przełęczy Jugowskiej. 19.02.2017. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

To już pewne, narciarze ponownie pojawią się na starcie Biegu Gwarków. Decyzję o organizacji imprezy podjęło Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich. Bieg zaplanowano na 16 marca.

Szczegółowe informacje o zawodach i zapisach mają pojawić się w ciągu dwóch najbliższych tygodni. To stowarzyszenie wzięło na siebie główny ciężar organizacji imprezy. Partnerami są jednak spółka Aqua-Zdrój czy Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Poszukiwani są sponsorzy imprezy.

Po wcześniejszych doświadczeniach, trasa ma być wyznaczona w miejscach, gdzie nie zabraknie śniegu.

REKLAMA

– Trasa będzie przebiegała od okolic Przełęczy Jugowskiej,  wzdłuż takiej platformy widokowej na Kozie Siodło, stamtąd do Schroniska Sowa i dalej do Przełęczy Walimskiej, i z powrotem. Mówimy tu o odcinku 20 km. Natomiast odcinek 10 km na wspomnianej przeze mnie trasie zakończy się przy Schronisku Sowa i nawrotka – mówi Marek Chmielewski, prezes Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich.

Nowością ma być pełen monitoring miejsc parkingowych na górze przełęczy. Zorganizowane mają być także specjalne parkingi niżej, z których będą kursować specjalne autobusy.

Jak przyznaje Marek Chmielewski, podpisana dwa lata temu umowa trójstronna pozwala na organizację biegu w tym roku. Stowarzyszenie jest zainteresowane jednak przygotowaniem kolejnych edycji imprezy. Rozmowy w tej sprawie trwają z prezydentem Wałbrzycha, Romanem Szełemejem.

Bieg Gwarków, zawody o charakterze rekreacyjno-sportowym zaplanowano 16 marca. Stowarzyszenie nie rezygnuje jednak z pomysłu przeprowadzenia także Biegu Włókniarza, który odbyłby się dzień później. Ma to być cały weekend z atrakcjami dla miłośników białego szaleństwa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 lutego 2019 14:19
`