Dodano: 28 września 2023 15:11

Będzie bezpośrednie połączenie kolejowe z Głuszycy do Świdnicy i Wrocławia. Już w nowym rozkładzie jazdy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Sześć par pociągów połączy w nowym rozkładzie jazdy Głuszycę ze Świdnicą i Jaworzyną Śląska. Mają być skomunikowane z tymi jadącymi z Jeleniej do Wrocławia. Podróż na tej trasie potrwa niecałą godzinę.

Wprowadzenie częstszych, codziennych połączeń na nowo wyremontowanej linii pomiędzy Świdnicą a Jedliną-Zdrojem i dalej, Głuszycą, zapowiedział dziś w Jedlinie-Zdroju wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko.

– Zależy nam na tym, żeby linia służyła nie tylko turystom, ale przede wszystkim mieszkańcom ziemi wałbrzyskiej – mieszkańcom Jedliny, Głuszycy, tak że Świdnicy i wszystkich miejscowości, które są na trasie tej linii kolejowej. – powiedział Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

REKLAMA

Nowe połączenia będą realizowane od nowego rozkładu jazdy, czyli od połowy grudnia. Dodatkowo w weekendy zostaną utrzymane weekendowe połączenia bezpośrednie z Wrocławia do Głuszycy.

– Te połączenia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, w szczególności wtedy, kiedy jest dobra pogoda, ale nie tylko. Widać przede wszystkim bardzo duże zainteresowanie mieszkańców stolicy naszego województwa, którzy przyjeżdżają tutaj naprawdę tłumnie i spędzają czas na ziemi wałbrzyskiej.

Pociągi będą kursowały w godzinach porannych i przedpołudniowych – od 6 do południa i od 15 do 20. Co ważne, jedno połączenie dziennie będzie realizowane  bezpośrednie połączenie do Wrocławia i w drugą stronę, do Kudowy-Zdroju.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także