Będzie bardzo ciężko – lokalni hotelarze komentują przedłużenie lockdownu branży

11 stycznia 2021 21:14. Pensjonat Lorien. Fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Szok, niepewność, niedowierzanie – to emocje o których najczęściej mówią hotelarze i przedstawicie branży gastronomicznej po ogłoszeniu przedłużenia lockdownu branży na kolejne dwa tygodnie.  Nasz reporter rozmawiał z hotelarzami ze Szczawna-Zdroju  już  kilkadziesiąt minut po konferencji prasowej Ministra Zdrowia.

– No jest trudno. My jesteśmy już prawie dwa miesiące zamknięci, nie przyjmujemy gości żadnych, sytuacja ekonomiczna jest trudna, też nie wiemy co przyszłość pokaże  i jaki będzie początek, na jakiego gościa będziemy mogli liczyć i czy ten gość się pojawi czy też nie – powiedziała Joanna Wartalska, dyrektor pensjonatu Lorien w Szczawnie-Zdroju.

Podobnego zdania jest Andrzej Pupiec – zarządzający pensjonatem Luna w Szczawnie Zdroju:

REKLAMA

– Zaskoczenie i niedowierzanie. Przede wszystkim niepewność. Nie wiemy co będzie dalej. Jeżeli byłyby plany rządowe z wyprzedzeniem miesięcznym chociażby to można by se było zaplanować działalność a teraz to jesteśmy zaskakiwani z dnia na dzień.  

Jak mówią hotelarze zamkniecie branży to nie tylko kłopoty właścicieli hoteli i restauracji – to także dramat setek małych firm od lat żyjących w ścisłej symbiozie  z  branżą.

– Są to pralnie, hurtownie, dostawcy, firmy świadczące usługi. Jedna z firm, która świadczyła dla nas usługi pralnicze od wielu wielu lat niestety nie przetrwała – dodaje dyrektor Wartalska.

– Wszyscy jednak patrząc na decyzje sądów, jakie są podejmowane coraz częściej się zastanawiają, czy te wszystkie decyzje są praworządne. I wydaje mi się, że społeczeństwo zaczyna się trochę buntować. Mie wiem czym to się skończy, ale na pewno wzrasta poczucie jakiejś niesprawiedliwości. – tak obecne nastroje wśród hotelarzy ocenia Andrzej Pupiec z Luny.

Przypomnijmy, że decyzją Ministra Zdrowia wszystkie obostrzenia dotyczące branży turystycznej i gastronomicznej zostały przedłużone co najmniej do końca stycznia.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 stycznia 2021 21:14
`