nasz news Będzie bardzo ciężko – lokalni hotelarze komentują przedłużenie lockdownu branży

11 stycznia 2021 21:14. Pensjonat Lorien. Fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Szok, niepewność, niedowierzanie – to emocje o których najczęściej mówią hotelarze i przedstawicie branży gastronomicznej po ogłoszeniu przedłużenia lockdownu branży na kolejne dwa tygodnie.  Nasz reporter rozmawiał z hotelarzami ze Szczawna-Zdroju  już  kilkadziesiąt minut po konferencji prasowej Ministra Zdrowia.

– No jest trudno. My jesteśmy już prawie dwa miesiące zamknięci, nie przyjmujemy gości żadnych, sytuacja ekonomiczna jest trudna, też nie wiemy co przyszłość pokaże  i jaki będzie początek, na jakiego gościa będziemy mogli liczyć i czy ten gość się pojawi czy też nie – powiedziała Joanna Wartalska, dyrektor pensjonatu Lorien w Szczawnie-Zdroju.

Podobnego zdania jest Andrzej Pupiec – zarządzający pensjonatem Luna w Szczawnie Zdroju:

– Zaskoczenie i niedowierzanie. Przede wszystkim niepewność. Nie wiemy co będzie dalej. Jeżeli byłyby plany rządowe z wyprzedzeniem miesięcznym chociażby to można by se było zaplanować działalność a teraz to jesteśmy zaskakiwani z dnia na dzień.  

Jak mówią hotelarze zamkniecie branży to nie tylko kłopoty właścicieli hoteli i restauracji – to także dramat setek małych firm od lat żyjących w ścisłej symbiozie  z  branżą.

– Są to pralnie, hurtownie, dostawcy, firmy świadczące usługi. Jedna z firm, która świadczyła dla nas usługi pralnicze od wielu wielu lat niestety nie przetrwała – dodaje dyrektor Wartalska.

– Wszyscy jednak patrząc na decyzje sądów, jakie są podejmowane coraz częściej się zastanawiają, czy te wszystkie decyzje są praworządne. I wydaje mi się, że społeczeństwo zaczyna się trochę buntować. Mie wiem czym to się skończy, ale na pewno wzrasta poczucie jakiejś niesprawiedliwości. – tak obecne nastroje wśród hotelarzy ocenia Andrzej Pupiec z Luny.

Przypomnijmy, że decyzją Ministra Zdrowia wszystkie obostrzenia dotyczące branży turystycznej i gastronomicznej zostały przedłużone co najmniej do końca stycznia.

 

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 11 stycznia 2021 21:14
`