Będą utrudnienia na rondzie koło Tesco. Drogowcy położą asfalt na budowanej obwodnicy

10 sierpnia 2021 09:24. Rondo koło Tesco. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Już jutro kierowcy muszą się liczyć z dodatkowymi utrudnieniami w rejonie Ronda Niepodległości, czyli ronda przy Tesco. Drogowcy planują prace związane z kładzeniem ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu. Wjazd do Szczawna-Zdroju ulicą Gałczyńskiego będzie zablokowany.

To pierwszy etap prac związanych z kładzeniem ostatniej warstwy asfaltu w tym rejonie.

Pierwszy etap utrudnień nastąpi już od wczesnych godzin porannych w dniu 11 sierpnia. Zamknięte dla ruchu drogowego będą ulice Gałczyńskiego i Chopina w Szczawnie-Zdroju – informuje Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

REKLAMA

Oznacza to, że do uzdrowiska wjedziemy od strony Podzamcza tylko przez obwodnice, czyli ulicę Szczawieńską.

W związku z pracami zmiany dotkną także komunikacji miejskiej. Autobusy linii numer 18 w kierunku Sobięcina będą zatrzymywać się na wysokości Dolnośląskiego Parku Technologicznego „T-Pak”. W przeciwnym kierunku autobusy też będą korzystać z ulicy Szczawieńskiej. W związku z tym obecny przystanek w okolicy skrzyżowania ulic Mickiewicza i Sienkiewicza przeniesiony zostanie kilkadziesiąt metrów w stronę hali sportowej. Autobusy będą odjeżdżać z okolic skrzyżowania ulic Mickiewicza i Lipowej.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 sierpnia 2021 09:24
`