Dodano: 29 czerwca 2023 12:00

Będą utrudniania na DK35. Zbliża się remont kolejnego odcinka pod Świdnicą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Ze sporymi utrudnieniami będą musieli się liczyć kierocy jeżdżący krajową drogą numer 35 w okolicach Świdnicy. Drogowcy już za kilka tygodni rozpoczną tam remont.

Jak wyjaśnia Magdalena Szumiasta z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i autostrad remontowany będzie około 4 kilometrowy odcinek pod Świdnicą – pomiędzy Pszennem a Szczepanowem. Drogowcy podzielili go na dwa odcinki, które chce remontować aż 6 firm. Większość z nich mieści się w zakładanym budżecie. Drogowcy mają zerwać obecną nawierzchnię, wymienić podbudowę drogi, położyć nowe warstwy bitumiczne. Poszerzone zostanie pobocze i poprawione oznakowanie drogi.

Planowane do remontu odcinki to kolejny, po Mokrzeszowie, remontowany fragment obciążonej do granic możliwości drogi krajowej 35, która miała być całkowicie przebudowana. Ten pomysł jednak porzucono na rzecz planów budowy drogi ekspresowej S5 mającej połączyć Wrocław z węzłem S3 w Bolkowie.

REKLAMA

Po otwarciu ofert Generalna Dyrekcja będzie miała około 2-3 tygodni na ich analizę i wybranie wykonawcy. Jeśli nic nie stanie przeszkodzie, drogowcy rozpoczną pracę jeszcze w lipcu tego roku.

Obecna DK35. Przejazd kolejowy na DK35 pomiędzy Marcinowicami a Pszennem. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Przejazd kolejowy na DK35 pomiędzy Marcinowicami a Pszennem. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Przejazd kolejowy na DK35 pomiędzy Marcinowicami a Pszennem. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także