Będą się ścigać zaprzęgami czterokonnymi. Mistrzostwa Polski w Książu

27 września 2018 08:16. Zaprzęg czterokonny na torze w Stada Ogierów Książ. fot. Jacek Zych. fotografia archiwalna

Tematy: 


Do Wałbrzycha i Książa wracają zaprzęgi. Już w najbliższy weekend na hipodromie Stada Ogierów Książ rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi. To najbardziej widowiskowa odmiana powożenia sportowego:

Mamy sześć czwórek polskich, dwie czwórki z zagranicy, które oczywiście też będą walczyły o Mistrzostwo Polski – Marek Zalewski gospodarz toru i współorganizator zawodów – więc zapowiada się bardzo ciekawie. Oczywiście w tych sześciu polskich czwórkach jest Bartek Kwiatek, aktualny Mistrz Świata, który reprezentuje Stado Ogierów Książ i Wałbrzych. Miejmy nadzieję i trzymajmy kciuki, że wszystko się powiedzie dla nas pozytywnie. Pogoda jest zamówiona.

Na starcie zobaczymy między innymi aktualnego mistrza świata w powożeniu Bartłomieja Kwiatka, który tym razem zasiądzie na bryczce zaprzężonej w cztery ogiery rasy śląskiej:

Myślę, że najbardziej spektakularną sprawą związaną zaprzęgami czterokonnymi jest to, że mamy przed sobą cztery konie, które połączyć w jeden organizm, pokonujący przeszkody – powiedział Bartłomiej Kwiatek, mistrz świata w powożeniu – Proszę sobie wyobrazić pędzący zaprzęg czterokonny, na którym siedzi trzech ludzi pędzący przez przez wodę, przez rowy, przez pachołki i różnego rodzaju przeszkody naturalne. Jest to bardzo spektakularne, bardzo trudne ale fantastyczne w odbiorze dla kibiców.

Zawody rozpoczynają się już w piątek, najbardziej widowiskowy maraton rozgrany zostanie na torze w Książu w sobotę.
REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 września 2018 08:16
`