Dodano: 29 grudnia 2020 10:00

Baza ZHP w Wilczu nabrała kształtów. Czas na wykończenie wnętrz

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W ostatnich miesiącach przyszła kuchnia i stołówka w bazie obozowej hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej w Wilczu nabrała realnych kształtów. Obiekt jest już w stanie surowym zamkniętym. Są już okna, dach i wykończone ścianki działowe. Pozostało wykończenie wnętrz.

Harcerze od miesięcy zdobywają materiały budowlane potrzebne do ukończenia inwestycji. Budowę bazy wsparł także Wałbrzych.

To jest miejsce kultowe. Świetnie znane harcerzom z wałbrzyskiego hufca. W pokoleniu obecnych 50., 60. latków świetnie znane. Od czterech lat siłami wałbrzyskich przedsiębiorców, siłami przede wszystkim ZHP ze znaczącym wsparciem gminy Wałbrzych budujemy nową bazę – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

REKLAMA

Nowa baza musi być ukończona do maja przyszłego roku, bo taki jest warunek miejscowego sanepidu, by w Wilczu mogły być organizowane obozy.

Do wykonania w bazie zostały prace wykończeniowe. Harcerze mają już płytki, które zostaną w najbliższym czasie położone. Wciąż liczą jednak na pomoc.

Potrzebujemy materiały do instalacji wentylacyjnej, do instalacji grzewczej, wodnej, która jest już na wykończeniu. Przede wszystkim materiały typu tynki i kleje – mówi Artur Marlinga, komendant Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej.

Do tej pory prace kosztowały blisko 800 tysięcy złotych. Baza w Wilczu ma służyć jako kuchnia i stołówka dla dzieci i harcerzy, którzy przyjeżdżają w to miejsce na kolonie.

Prace w bazie w Wilczu fot. użyczone / Artur Marlinga

Prace w bazie w Wilczu fot. użyczone / Artur Marlinga

Prace w bazie w Wilczu fot. użyczone / Artur Marlinga

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także