Dodano: 28 maja 2021 08:27

Baseny dostępne dla każdego. Wracamy do normalnego funkcjonowania, mówi prezes OSiR Świebodzice

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na baseny wracają klienci indywidualni. Od dziś dostępne także siłownie. To kolejny etap luzowania obostrzeń. – Ludzie są spragnieni sportu. Odbieraliśmy często telefony z pytaniami, jak będziemy działać – mówi Jarosław Pizuński, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach.

Wodne Centrum Rekreacji po dłuższej przerwie wraca, powiedzmy do normalnego funkcjonowania. Będziemy dostępni dla klientów indywidualnych. Niestety z obłożeniem 50 procentowym. Co to oznacza? Możemy przyjąć tylko 80 osób – mówi Jarosław Pizuński, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach.

Zarząd miejskiej pływalni w Świebodzicach, by usprawnić pracę centrum i uniknąć problemów z wolnym miejscami wyznaczył specjalne przedziały czasowe. Od szóstej do piętnastej basen będzie otwarty tylko dla klientów indywidualnych. Od czternastej do dziewiętnastej będzie czas dla klubów sportowych i szkółek pływackich. Klienci indywidualni ponownie będą mogli korzystać z basenu od osiemnastej do dwudziestej drugiej.

REKLAMA

Co nam to daje? Daje nam to gwarancję, daje nam to bezpieczeństwo. Daje nam to komfort użytkowania – dodaje Pizuński.

Wraz z powrotem basenów wraca także możliwość korzystania z saun. Tu także będzie obowiązywał reżim sanitarny. W przypadku kompleksu w Świebodzicach na sauny wjedzie dwadzieścia osób.

Otwarcie basenów dla klientów indywidualnych to nie jedyne luzowanie obostrzeń, które będzie obowiązywać od dziś.

Pracę wznawiają także siłownie, kluby fitness i solaria. W takich miejscach poza reżimem sanitarnym obowiązuje limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych. Możliwe jest także organizowanie zajęć i wydarzeń sportowych poza obiektami sportowymi z limitem osób do 250.

Wraca także możliwość organizacji imprez okolicznościowych w lokalach. Tu przepisy mówią o maksymalnej liczbie 50 uczestników. Do limitu nie są jednak wliczane osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19.

Od dziś możliwe jest także przyjmowanie gości we wnętrzach restauracji, kawiarni czy pubów. Obowiązuje limit 50 procent oraz dystans pomiędzy stolikami.

Park sportowy w Świebodzicach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wodne Centrum Rekreacji wznawia działalność fot. Dziennik Wałbrzych

Wodne Centrum Rekreacji wznawia działalność fot. Dziennik Wałbrzych

Wodne Centrum Rekreacji wznawia działalność fot. Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także