Dodano: 28 maja 2021 08:27

Baseny dostępne dla każdego. Wracamy do normalnego funkcjonowania, mówi prezes OSiR Świebodzice

Na baseny wracają klienci indywidualni. Od dziś dostępne także siłownie. To kolejny etap luzowania obostrzeń. – Ludzie są spragnieni sportu. Odbieraliśmy często telefony z pytaniami, jak będziemy działać – mówi Jarosław Pizuński, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach.

Wodne Centrum Rekreacji po dłuższej przerwie wraca, powiedzmy do normalnego funkcjonowania. Będziemy dostępni dla klientów indywidualnych. Niestety z obłożeniem 50 procentowym. Co to oznacza? Możemy przyjąć tylko 80 osób – mówi Jarosław Pizuński, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach.

Zarząd miejskiej pływalni w Świebodzicach, by usprawnić pracę centrum i uniknąć problemów z wolnym miejscami wyznaczył specjalne przedziały czasowe. Od szóstej do piętnastej basen będzie otwarty tylko dla klientów indywidualnych. Od czternastej do dziewiętnastej będzie czas dla klubów sportowych i szkółek pływackich. Klienci indywidualni ponownie będą mogli korzystać z basenu od osiemnastej do dwudziestej drugiej.

Co nam to daje? Daje nam to gwarancję, daje nam to bezpieczeństwo. Daje nam to komfort użytkowania – dodaje Pizuński.

Wraz z powrotem basenów wraca także możliwość korzystania z saun. Tu także będzie obowiązywał reżim sanitarny. W przypadku kompleksu w Świebodzicach na sauny wjedzie dwadzieścia osób.

Otwarcie basenów dla klientów indywidualnych to nie jedyne luzowanie obostrzeń, które będzie obowiązywać od dziś.

Pracę wznawiają także siłownie, kluby fitness i solaria. W takich miejscach poza reżimem sanitarnym obowiązuje limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych. Możliwe jest także organizowanie zajęć i wydarzeń sportowych poza obiektami sportowymi z limitem osób do 250.

Wraca także możliwość organizacji imprez okolicznościowych w lokalach. Tu przepisy mówią o maksymalnej liczbie 50 uczestników. Do limitu nie są jednak wliczane osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19.

Od dziś możliwe jest także przyjmowanie gości we wnętrzach restauracji, kawiarni czy pubów. Obowiązuje limit 50 procent oraz dystans pomiędzy stolikami.

Park sportowy w Świebodzicach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wodne Centrum Rekreacji wznawia działalność fot. Dziennik Wałbrzych

Wodne Centrum Rekreacji wznawia działalność fot. Dziennik Wałbrzych

Wodne Centrum Rekreacji wznawia działalność fot. Dziennik Wałbrzych

Zobacz także