Dodano: 3 lipca 2020 10:24

Basen w Aqua Zdroju miał być otwarty od 1 lipca. Nie został

Tematy: 


Według zapowiedzi sprzed dwóch tygodni basen w Aqua Zdroju miał być otwarty od 1 lipca. Nie jest. Pełniący, po odwołaniu poprzedniego prezesa funkcję prokurenta spółki Krzysztof Urbański uspokaja, że opóźnienie jest tylko kilkudniowe i obiekt będzie działał jeszcze w tym miesiącu.

Wspólne otwarcie obiektu hotelu, basenu i restauracji powiadane jest na 11 lipca. Do tego czasu przebudowana zostanie strefa kas – tu przeorganizowana zostanie ścieżka wejścia i wyjścia z obiektu. Obecnie trwają już prace nad instalacją przegród i nowych miejsc pobierania opłat.

Na terenie restauracji i hotelu, a także przed wejściem do szatni basenowych obowiązywać mają restrykcje sanitarne. zamknięta pozostanie wciąż hala, chociaż, jak powiedział prezydent Roman Szełemej,  trwają rozmowy z poszczególnymi związkami dyscyplin co do organizacji kolejnych imprez.  Na hali prowadzona będzie także wymiana świateł na LED’owe

Podczas dzisiejszego brifingu prasowego posumowano także dwudniowe mecze reprezentacji kobiecych siatkówki Polski i Czech. Jak powiedział Krzysztof Urbański z zachowaniem całkowitego reżimu sanitarnego w hotelu mieszkało 67 osób – działaczy sportowych i sportowców. Transmisję z meczu obejrzało 172 tys. osób.

przebudowa strefy kas w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015