Dodano: 30 marca 2023 14:23

Basen rekreacyjny w Aqua-Zdroju zamknięty do odwołania. Sanepid potwierdza wykrycie gronkowca

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

O zamknięciu basenu rekreacyjnego do odwołania z powodów „technicznych” dwa dni temu w mediach społecznościowych poinformowała sama spółka. Z naszych informacji wynika, że w wodzie wykryto bakterię gronkowca. Informację tę potwierdzają pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu.

O powody zamknięcie i ewentualny termin przywrócenia działalności rekreacyjnej niecki zapytaliśmy miejską spółkę. Na nasze pytanie otrzymaliśmy lakoniczną odpowiedź.

Basen rekreacyjny został chwilowo zamknięty ze względów technicznych. Spółka podjęła już działania zmierzające do usunięcia problemu. Poinformujemy o ponownym otwarciu tej części naszego obiektu – czytamy w mailu przesłanym do naszej redakcji.

REKLAMA

Pytaliśmy o owe „techniczne” problemy, ale odpowiedzi nie otrzymaliśmy. Z naszych informacji wynika, że w wodzie wykryto bakterię gronkowca.

Spółka regularnie musi kontrolować jakość wody, taki obowiązek na Aqua-Zdrój nakładają obowiązujące przepisy. W czasie takiego badania wykryto bakterię gronkowca koagulazododatniego. W tym przypadku chodzi prawdopodobnie o wskazywaną przez samą spółkę nieckę rekreacyjną. Co ciekawe, jak wynika z naszych informacji, w pozostałych nieckach spółka nie musi badać wody pod kątem tej bakterii. Niecka rekreacyjna była badana, bo prowadzone były w niej zajęcia nauki pływania dla dzieci do trzech lat. Taki obowiązek nakładają przepisy.

O sprawie poinformowana została Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wałbrzychu. Jak udało nam się dowiedzieć, woda została pobrana do dodatkowych badań i w tej chwili pracownicy stacji czekają na ich wyniki.

O informację dotyczącą wykrycia bakterii zapytaliśmy zarówno samą spółkę, jak i urząd miejski w Wałbrzychu. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy. Po raz kolejny, bo wciąż czekamy na odpowiedź z biura prasowego wałbrzyskiego magistratu, dotyczącą usuwania w mieści skutków zimowej okiści i kosztów wynikających z tej akcji.

Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Prace konserwacyjne w Aqua Zdroju. fot. archiwalna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Prace konserwacyjne w Aqua Zdroju. fot. archiwalna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Prace konserwacyjne w Aqua Zdroju. fot. archiwalna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także