Bartłomiej Madziara Mistrzem Polski 2017

5 października 2017 06:00. Bartłomiej Madziara na podium Mistrzostw Polski 2017. fot. użyczona

Tematy: 


W swoim zaledwie pierwszym sezonie spędzonym w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, Bartłomiej Madziara wywalczył dwa tytuły mistrza kraju.

Mieszkaniec Szczawna-Zdroju zadebiutował w WSMP podczas ostatniej rundy sezonu 2016, startując BMW E30 318is, przygotowanym przez podpoznański warsztat Precision Sport Service, w wyścigach sprinterskich Dywizji Narodowej 6 WSMP oraz w klasie D4 2000 Mistrzostw Polski Wyścigu Godzinnego MPH – w obu przypadkach stanął on na podium w pierwszej próbie.

W sezonie 2017 Madziara kontynuował starty w WSMP i MPH, łącząc je z okazjonalnymi występami w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski GSMP.

REKLAMA

– To był dla mnie bardzo udany pierwszy pełny sezon w WSMP, w którym przekroczyliśmy wszelkie oczekiwania – komentował Madziara. – Przed pierwszym wyścigiem miałem sporo obaw, a celem była walka o wygrane w wyścigach pod koniec roku. Nie spodziewałem się, że wyniki przyjdą tak szybko.

Choć plany na sezon 2018 nie są jeszcze sprecyzowane, Madziara zamierza kontynuować starty w WSMP i MPH, lecz w nowym samochodzie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 października 2017 06:00
`