Bartłomiej Kwiatek mistrzem świata! Historyczny sukces wałbrzyszanina

5 września 2018 09:37. Barłomiej Kwiatek podczas Mistrzostw Świata w Holandii. fot. użyczona / Sonja Bauer / FB bartłomiej kwiatek

Tematy: 


Bartłomiej Kwiatek z koniem Sonet i luzakiem Danielem Kłosowskim został mistrzem świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi. Na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w holenderskim Kronenberg nie dał szans rywalom.

– To spełnienie moich marzeń – powiedział w rozmowie z Dziennikiem Kwiatek – Cieszę się nie tylko z medalu i mistrzostwa, ale również z tego, że tym razem wytrzymałem psychicznie. Po dwóch dniach dzielił mnie od zajmującej drugie miejsce Saskji Sibers niecały jeden punkt. To oznaczało, że nawet 1,5 sekundy przekroczenia limitu czasu pozbawiłoby mnie zwycięstwa. Cieszę się, że wytrzymałem mentalnie te zawody!

Bartłomiej Kwiatek powoził bryczką zaprzężoną w Soneta – konia rasy śląskiej, wyhodowanego w Stadzie Ogierów Książ w Wałbrzychu. Po kilkugodzinnym odpoczynku po powrocie z Holandii Kwiatek pojechał na Węgry, gdzie startuje w Mistrzostwach Świata Młodych Koni. Pełna rozmowa z Bartłomiejem Kwiatkiem już w najbliższy wtorek. 

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 września 2018 09:37
`