Bartłomiej Kubicz: Dla nas może się zmienić bardzo wiele

15 października 2023 22:28. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Bezpartyjni Samorządowcy według obecnych wyników sondażowych exit poll znajdują się poza Parlamentem, dlatego czekają na wyniki. – Dla nas może się bardzo dużo zmienić. Jest opcja taka, że możemy mieć ponad trzy procent. Liczymy oczywiście na tę piątkę. Sondażowe to są największe miasta głównie, bez tych małych miasteczek i wsi – mówi Bartłomiej Kubicz.

Kubicz przyznaje jednak, że próg trzech procent też jest ważny, bo to próg, przy którym Bezpartyjni Samorządowcy mogą liczyć na dofinansowanie, co może mieć duże znaczenie przy kolejnych wyborach samorządowych.

– Było pospolite ruszenie, które spowodowało, że możemy liczyć na ludzi w całej Polsce. Tworzą się powoli struktury, sądzę, że przy kolejnych wyborach samorządowych będziemy mogli naprawdę pokazać duży oręż – dodaje Kubicz.

REKLAMA

Bezpartyjni Samorządowcy podkreślają, że to wciąż jest sondaż i czekają na oficjalne wyniki, które mają być znane najpóźniej do wtorkowego południa.

Sondażowe wyniki exit poll publikowane przez TVN24 wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 36,8 procent głosów, Koalicja Obywatelska – 31,6 procent, Trzecia Droga – 13 procent, Lewica – 8,6 procent, Konfederacja – 6,2 procent, Bezpartyjni Samorządowcy – 2,4 procent, Polska Jest Jedna – 1,2 procent.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 października 2023 22:28
`