Dodano: 25 marca 2020 18:40

Bariera tysiąca chorych w kraju przekroczona. Na Dolnym Śląsku największa liczba zgonów osób z koronawirusem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


O ponad 70 nowych zarażeniach wirusem z Chin Ministerstwo Zdrowia poinformowało przed godziną osiemnastą. Tym samym liczba wszystkich potwierdzonych przypadków w kraju przekroczyła tysiąc. Obecnie to 1031 osób. 14 zmarło, najwięcej, aż 5 na Dolnym Śląsku.

14 osoba z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem zmarła w Skarżysku Kamiennej. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Na Dolnym Śląsku odnotowano do tej pory 150 potwierdzonych przypadków zakażeniem koronawirusem. Najwięcej we Wrocławiu. W szpitalu w Wałbrzychu przebywa jedna kobieta, chora przyjechała z Kudowy-Zdroju. Pierwszy przypadek zakażenia wirusem odnotowano także w powiecie dzierżoniowskim.

REKLAMA

Nasz region jest drugim, po województwie mazowieckim regionem z największą liczbą potwierdzonych przypadków. Na Dolnym Śląsku zmarło jednak najwięcej, aż pięć osób.

Z Wrocławia docierają także dobre informacje. Dziś Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego opuścił 66-letni mężczyzna, u którego badanie początkowo potwierdziło obecność wirusa. Mężczyzna jednak wyzdrowiał i kolejne badania wykluczyły zakażenie.

Służby nie mają wątpliwości, że liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem będzie w najbliższych dniach rosła. Momentami może to być przyrost trzycyfrowy.

W Niemczech liczba chorych sięgnęła 35 tysięcy, w Czechach ponad 1600 osób.

Pracownik w kombinezonie ochronnym odkażający przystanek autobusowy w Wałbrzychu. Fot. źródło; ZDKiUM Wałbrzych

Społeczna akcja pomocowa dla kierowców stojących w korkach przed wjazdem do Polski przed przejściem granicznym w Kudowie Słonem. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Kontrole graniczne na przejściu Kudowa-Słone / Nachod. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także