Dodano: 19 stycznia 2022 16:17

Bardzo trudna sytuacja w wałbrzyskich szkołach. Chorzy nauczyciele, kilkadziesiąt klas na zdalnym nauczaniu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego od jutra  rozpoczynają naukę zdalną – poinformowała dziś rodziców dyrektor Szkoły Oksana  Citak.  To tylko wierzchołek góry lodowej. We wszystkich wałbrzyskich szkołach część klas pozostaje na zdalnym nauczaniu. Według danych na godzinę 12 w środę w szkołach podstawowych z nauki stacjonarnej wyłączono aż 32 klasy. W szkołach średnich 12 – w tym I LO. W tym momencie wiadomo jednak, że ta liczba się zwiększyła, ponieważ szkoła wraz z sanepidem podjęła decyzję o wyłączeniu całej placówki z nauczania stacjonarnego. Podobnie jest w innych szkołach – kilkanaście kolejnych klas objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Odpowiedzialna za edukację wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska informuje, że najgorsza sytuacja jest w szkole podstawowej nr 15 na Piaskowej Górze. Tam na nauczaniu zdalnym jest już prawie połowa szkoły. Prezydent Bielawska nie wyklucza, że jutro szkła podejmie decyzję o całkowitym przejściu na naukę zdalną. Nie lepiej jest z nauczycielami. Chorują zarówno ci ze szkół średnich, jak i z podstawowych. W jednej z placówek aż 11 pedagogów przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim.

„Sytuacja jest dynamiczna, niepokojąca, zmienia się z godziny na godzinę. Liczymy się z naprawdę dużymi ograniczeniami w pracach placówek oświatowych” – powiedziała naszemu reporterowi wiceprezydent Bielawska.

REKLAMA

I Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

I Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Pusta klasa. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także