Aż 11 osób zginęło na drogach w długi listopadowy weekend. Tragiczny bilans długiego weekendu

3 listopada 2019 08:39. fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W czasie pierwszych dwóch dni długiego, listopadowego weekendu doszło aż do 141 wypadków, w których zginęło 11 osób, a 185 zostało rannych – wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji. Funkcjonariusze zatrzymali 485 nietrzeźwych kierowców. Dziś rozpoczęły się powroty z trwającego 3 dni, przedłużonego weekendu.

Jak co roku na drogach spotkamy dużą ilość policji, prowadzącej  akcję „Znicz”. W powiecie świdnickim DK35 i DK5 patrolowało będzie nieoznakowane BMW świdnickiej drogówki. Jak zapowiadają funkcjonariusze, nie będzie pobłażania dla kierowców ze zbyt ciężką nogą. Posterunki staną także w newralgicznych punktach naszego regionu.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas niedzielnych powrotów. Szczególnie na autostradzie A4 i drogach krajowych DK5 i DK35.

REKLAMA

Na autostradzie A4 o godzinie 8 ruch był jeszcze mały. Natężenie ruchu było trzykrotnie większe w kierunku Niemiec niż Wrocławia – na nieco ponad 300 pojazdów na godzinę jadących w kierunku stolicy Dolnego Śląska niemal trzykrotnie więcej jechało w stronę zachodniej granicy Państwa. W Kostomłotach droga była praktycznie pusta, ale po południu ta sytuacja się dramatycznie zmieni. Warto nie odkładać decyzji o powrocie do ostatniej chwili i korzystając z dobrych warunków wyjechać do domu wcześniej.

O sytuacji i ewentualnych utrudnieniach na DK35 i autostradzie A4  będziemy Was na bieżąco informować.

Autostrada w Kostomłotach. Źródło: GDDKiA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 listopada 2019 08:39
`