Awaria na Politechnice Wrocławskiej. Nie działa między innymi strona wałbrzyskiej filii

31 maja 2023 13:02. Siedziba wydziału zamiejscowego Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu przy ulicy Armii Krajowej. 19.02.2019 r. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Nie działają strony Politechniki Wrocławskiej, w tym wałbrzyskiej filii uczelni. Jak informuje biuro prasowe Politechniki, w serwerowni uczelni doszło do awarii systemu przeciwpożarowego.

Do awarii doszło wczoraj w czasie ćwiczeń ewakuacyjnych w serwerowni znajdującej się w budynku archiwum Politechniki Wrocławskiej przy ulicy Gdańskiej we Wrocławiu.

W efekcie w serwerowni uruchomił się system, który wyrzuca pod ciśnieniem pył w aerozolu. W serwerowni NIE MA wody ani zraszaczy. Doszło do zapylenia, a serwery zostały wyłączone. W związku z tym nie działają strony w domenie pwr.edu.pl oraz m.in. Uniwersytecki System Obsługi Studiów (USOS). Od wczoraj trwają intensywne prace mające na celu jak najszybsze przywrócenie sprawności naszych systemów teleinformatycznych. Poszczególne aplikacje będą włączane stopniowo, a powrót do pełnej sprawności zajmie kilka dni – informuje biuro prasowe uczelni.

REKLAMA

Co ważne, decyzją prorektora do spraw kształcenia, wszystkie terminy dotyczące różnego rodzaju procedur i procesów dydaktycznych, zostają przedłużone do czasu usunięcia awarii. Studenci są o tym sukcesywnie informowani mailowo, na mailowe, imienne konta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 31 maja 2023 13:02
`