Awaria Centrum Powiadamiana Ratunkowego. Numer alarmowy 112 sparaliżowany

19 lutego 2022 16:47. Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Fot. Twitter MSWiA

Tematy: 


Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potwierdziło problem z połączeniem się z numerem alarmowym 112. Na połączenie trzeba czekać nawet kilkadziesiąt minut, niektórzy w ogóle nie uzyskują połączenia z operatorem. Awarii miał ulec cały system informatyczny Centrum

Awarię potwierdzono około godziny 14. Połączenie się z centrum powiadamiania ratunkowego jest niemal niemożliwe. Jak podaje serwis spidersweb.pl, o ile dyspozytorzy wciąż odbierają telefony, to nie mogą automatycznie dysponować odpowiednich służb, zespołów ratunkowych czy straży pożarnej w trakcie rozmowy. Zamiast tego, konieczne jest „ręczne” zawiadamianie poszczególnych służb, co z jednej strony wydłuża czas oczekiwania na pomoc, a z drugiej sprawia, że dłużej trzeba czekać na połączenie z operatorem numeru 112.

Problem jest o tyle poważny, że kiedy kilka miesięcy temu na 112 przekierowano ostatni numer alarmowy 998 – straży pożarnej – dziś wszystkie zgłoszenia – na policję, pogotowie czy straż pożarną przekierowywane są właśnie na ten numer, niezależnie od miejsca zamieszkania zgłaszającego. Nie wiadomo jak długo potrwa usuwanie awarii.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 lutego 2022 16:47
`