Awantura na Starym Książu. Prokurator stawia zarzuty

28 sierpnia 2018 08:00. Fot. ilustracyjna: pixabay.com

Tematy: 


Prokurator rejonowy w Wałbrzychu postawił zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej, narażenia utraty zdrowia oraz narażenia życia u innej osoby 28-letniemu mężczyźnie, który w sobotę 26 sierpnia bawił się ze znajomymi na imprezie urodzinowej w ruinach starego Zamku Książ.

Jak informuje Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji podczas trwającej w nocy imprezy pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do szamotaniny. Pomiędzy nich wszedł trzeci z uczestników, próbując załagodzić sytuację i rozdzielić mężczyzn. Według wstępnych ustaleń policji mężczyzna miał zostać popchnięty, w skutek czego spadł z wysokiej skarpy. Chwilę później zepchnięty miał zostać drugi z uczestników bójki.

Na miejsce zdarzenia wezwane zostały pogotowie, straż pożarna, policja i GOPR. U jednego z poszkodowanych stwierdzono poważne obrażenia głowy, miednicy i ciała, drugi doznał lżejszych obrażeń. Sprawca w wydychanym powietrzu miał prawie 1 promil alkoholu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Otrzymał też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 sierpnia 2018 08:00
`