Autobusem 31 do Świdnicy. Od jutra także przez Podzamcze

10 kwietnia 2019 13:06. Autobus linii 31A realizowany przez świdnickie MPK na przystanku przy ulicy Wrocławskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Świdnickie Przedsiębiorstwo komunikacyjne rozszerza trasę linii 31A kursującej pomiędzy Świdnicą a Wałbrzychem. Już od jutra, 11 kwietnia, autobusy 31A będą jeździły przez Podzamcze.

– Mieliśmy sygnały od naszych mieszkańców zatrudnionych w marketach na terenie wałbrzyskiego Podzamcza o tym, że kończąc pracę mają problem z dostaniem się na przystanek zlokalizowany przy ulicy Wrocławskiej. Było to uciążliwe szczególnie w zimowych godzinach popołudniowych i nocnych. Stąd nasza decyzja o tym, żeby część kursów odbywała się właśnie przez Podzamcze – powiedział w rozmowie z Dziennikiem prezes świdnickiego MPK Tomasz Kurzawa.

W początkowym okresie Podzamcze obejmowały będą jedynie wybrane kursy. W dni powszednie będą to trzy kursy dziennie, a niedziele i święta – cztery: rano, ok. godz. 14 i wieczorem, po 22. Prezes Kurzawa nie wyklucza jednak, że w przypadku zainteresowania ich ilość będzie na bieżąco regulowana.

REKLAMA

Realizowane przez świdnickiego przewoźnika połączenie 31A Świdnica-Wałbrzych cieszy się rosnącym, z miesiąca na miesiąc, powodzeniem. Z pięciu początkowych kursów dziennie, jakie wyjechały na trasę we wrześniu ubiegłego roku, dziś funkcjonuje ich aż piętnaście.

– W odróżnieniu od prywatnych przewoźników oferujemy duże, przestronne autobusy niskopodłogowe, z których mogą bez problemu skorzystać osoby niepełnosprawne i oraz rodzince z wózkami dziecięcymi. – mówi prezes Kurzawa – Nasi pasażerowie to doceniają. Warto wspomnieć, że honorujemy także wszystkie obowiązujące zniżki ustawowe dla uczniów, emerytów i rencistów. Oprócz tego – oferujemy naszym pasażerom szereg zniżek komercyjnych.

Autobusy wyjeżdżają z placu Świętej Małgorzaty w Świdnicy i kończą swój kurs na placu Grunwaldzkim w Wałbrzychu. Podróż trwa ok 55 minut.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 kwietnia 2019 13:06
`