Dodano: 26 kwietnia 2023 14:46

Autobus przewożący dzieci zderzył się z ciężarówką. DK35 zablokowana

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na wysokości Szczepanowa przed Świdnicą samochód ciężarowy zderzył się z autobusem przewożącym dzieci. Na miejscu pracują służby, Droga jest całkowicie zablokowana.

Do zderzenia doszło przed godziną 14. Na prostym odcinku drogi autobus, w którym poza kierowcą jechało szóstka dzieci i opiekunka zderzył się z samochodem ciężarowym. W akcji ratowniczej brało udział 6 jednostek straży pożarnej. Policja ustala okoliczności zdarzenia:

– W wyniku zdarzenia obaj kierowcy – ciężarówki i autobusu – zostali zabrani do szpitala. Wcześniej przebadano ich na obecność alkoholu. Obaj byli trzeźwi. – powiedziała naszemu reporterowi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

REKLAMA

Żeby wydostać kierowcę z szoferki ciężarówki strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Na szczęście, według pierwszych informacji uzyskanych od strażaków, ani dzieciom, ani ich opiekunce nic złego się nie stało.

Droga krajowa DK35 jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracuje policja i służby. Kierowcy jadący tą trasą kierowani są na objazdy przez okoliczne miejscowości. Utrudnienia mogą potrwać ładnych kilka godzin. Policja nie wyklucza, że nawet do późnego popołudnia.

Źródło: PSP Świdnica

Źródło: PSP Świdnica

Źródło: PSP Świdnica

Źródło: PSP Świdnica

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także