Dodano: 21 października 2020 12:37

Autobus potrącił pieszego. Mężczyzna był nietrzeźwy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Do groźnego wypadku doszło dziś w nocy na remontowanym odcinku ulicy Chrobrego w Wałbrzychu. Autobus potrącił 67-letniego pieszego. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do wypadku, jak informuje policja doszło o czwartej trzydzieści na remontowanym odcinku ulicy Chrobrego w Wałbrzychu. Autobus potrącił 67-letniego pieszego. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja. Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że kierowca autobusu, mieszkaniec Żagania był trzeźwy, natomiast pieszy znajdował się pod wpływem alkoholu.

Mundurowi ostrzegają i przypominają pieszym i kierowcom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

REKLAMA

Kierowcy powinni wyprzedzać tylko w miejscach dozwolonych. Nie powinniśmy ścinać zakrętów czy wjeżdżać na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem – przyznają policjanci. Warto także dostosować prędkość do panujących na drodze warunków.

Mundurowi przypominają także, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się by udzielić pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu to jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Do pierwszych policja apeluje o używanie elementów odblaskowych i zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach przejść.

Wypadek na ulicy Chrobrego fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Wypadek na ulicy Chrobrego fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także