Dodano: 29 marca 2023 09:52

Autobus linii A podjedzie pod szpital Sokołowskiego. To pomysł jednej z pracownic szpitala

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Od 11 kwietnia autobus linii A będzie jeździł pod szpital im. Sokołowskiego. Na taki pomysł wpadła jedna z mieszkanek Wałbrzycha, pracująca w szpitalu. Pomysł zgłosiła w konkursie zorganizowanym przez wałbrzyski ZDKiUM.

Pomysł przypadł do gustu pracownikom. Po konsultacjach z urzędnikami miejskimi i przewoźnikiem, czyli Śląskim Konsorcjum Komunikacyjnym taka zmiana zostanie wprowadzona.

– Pomysł narodził się w momencie, kiedy musiałam się przesiąść z samochodu do komunikacji miejskiej. Jadąc do pracy musiałam się przesiadać. Wtedy przyszedł mi pomysł do głowy, czy autobus jadąc od Starego Zdroju nie mógłby skręcić w Wyszyńskiego i podjechać pod szpital. No i taka była tego geneza. – powiedziała pani Sylwia, która od 38 lat pracuje w szpitalu im.  Sokołowskiego.

REKLAMA

Od 11 kwietnia Linia A jadąc od Starego Zdroju przez ulicę Wyszyńskiego pojedzie do szpitala. Jadąc od strony Podzamcza na Piaskowej Górze pojedzie prosto, do góry, jak linia nr. 2

To nie koniec zmian. Na 3 kwietnia zapowiedziano briefing, na którym przedstawione zostaną kolejne zmiany w komunikacji miejskiej w Wałbrzychu. W ubiegłym roku Śląskie Konsorcjum Komunikacyjne zarejestrowało 18 milionów przejazdów.

Infografika. Autobus komunikacji miejskiej w Wałbrzychu / Szpital. im. A.Sokołowskiego. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także