Dodano: 4 marca 2024 18:02

Auto uderzyło w drzewo. Groźnie wyglądający wypadek w Kowalowej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na drodze krajowej numer 35 dziś tuż po godzinie dwunastej. 68-letni kierowca stracił na chwilę przytomność – informuje policja.

Z ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 68-letni kierujący samochodem osobowym podczas jazdy stracił chwilowo przytomność, a przez to panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Dwoje, uczestniczących w wypadku, mieszkańców powiatu wałbrzyskiego trafiło do szpitala. Nie doznali jednak obrażeń zagrażających ich życiu. Kierowca był trzeźwy.

REKLAMA

Okoliczności wypadku będzie wyjaśniać policja. Na miejscu pracowali Ochotnicza Straż Pożarna Mieroszów, dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Wałbrzycha, wezwano także dwie karetki oraz policja.

W związku z tym zdarzeniem przypominamy, by na drogę wyjeżdżać tylko kiedy jesteśmy wypoczęci, a gdy już kierujemy pojazdem, skupmy się na jeździe i dokładnie obserwujmy drogę, którą się poruszamy, a przy tym dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze i nie przekraczajmy tej dozwolonej. Pamiętajmy również, aby wyprzedzać tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem, tak jak w tym przypadku – przypomina policja.

Auto uderzyło w drzewo. Groźnie wyglądający wypadek w Kowalowej fot. OSP Mieroszów

Auto uderzyło w drzewo. Groźnie wyglądający wypadek w Kowalowej fot. OSP Mieroszów

Auto uderzyło w drzewo. Groźnie wyglądający wypadek w Kowalowej fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także