Dodano: 3 grudnia 2019 07:59

ATB, światowa gwiazda muzyki elektronicznej zagra w Wałbrzychu. Kiedy zaplanowano koncert?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


ATB, czyli André Tanneberger pojawi się w hali wałbrzyskiego Aqua-Zdroju. To niemiecki didżej, muzyk i producent muzyczny. Jego utwory grają stacje radiowe na całym świecie, a ATB koncertuje zarówno na dużych festiwalach, jak i w niewielkich klubach. W 2005 roku ATB znalazło się na dziewiątym miejscu listy DJmag Top 100 DJs magazynu DJ Magazine.

ATB koncertuje na terenie całego globu. Można go spotkać na przykład na Ibizie, tam zagra między innymi koncert przed wizytą w Wałbrzychu. Później trafi do nas, co jest sporą promocją dla miasta. Mamy już potwierdzenia, że przyjadą do nas fani muzyki elektronicznej z całej Polski i tej części Europy. Na koncert wejdzie trzy tysiące osób – mówi Krzysztof Wojtas z Aqua-Zdroju.

Na jednym z portali społecznościowych udział w koncercie już zadeklarowało tysiąc osób. Negocjacje w sprawie organizacji koncertu ATB w Wałbrzychu trwały dwa miesiące. Muzyk pojawi się w hali Aqua-Zdroju 15 lutego.

REKLAMA

ATB znają wszyscy fani muzyki elektronicznej. To jest swojego rodzaju klasyka. Zespół, który stworzył hity, na których powstała tak naprawdę cała branża późniejszych, tego typu brzmień – dodaje Wojtas.

Jak informuje prezes Aqua-Zdroju, pierwsza pula 400 biletów rozeszła się w ciągu 14 minut od rozpoczęcia sprzedaży. W ciągu kolejnej godziny sprzedano kolejnych dwieście, droższych biletów.

Muzyka elektroniczna, ani jej miłośnicy nie zaszkodzą hali. Parkiet będzie odpowiednio zabezpieczony, podobnie, jak na innych wydarzeniach kulturalnych.

Koncert ABT będzie także testem dla Aqua-Zdroju. Jeżeli wydarzenie uda się dobrze zorganizować, to wszystko wskazuje na to, że w Wałbrzychu pojawią się kolejne gwiazdy muzyki elektronicznej.

Koncert w Aqua Zdrój. fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także