Atak zimy na południu regionu. Na drogach śnieg i gołoledź [AKTUALIZACJA 17:05]

2 stycznia 2019 12:35. Błoto pośniegowe na Armii Krajowej.

Tematy: 


To będzie ciężki dzień dla kierowców podróżujących dolnośląskimi drogami. Szczególnie trudne warunki panują na górskich odcinkach. Uważać trzeba nie tylko w Karpaczu czy Jakuszycach. Śnieg i błoto pośniegowe mogą utrudniać jazdę także po Wałbrzychu. W wielu miejscach regionu silny wiatr nawiewa śnieg z pól na drogi. Późnym popołudniem i wieczorem synoptycy zapowiadają ujemne temperatury. Na drogach ma pojawić się gołoledź.

17:05 – drogi w Wałbrzychu mokre, momentami przelotnie prószy śnieg. Uważajcie! Temperatura spada! Na jezdniach może pojawić się gołoledź. Zdjęcia od Łukasza z Piaskowej Góry.

REKLAMA

16:02 – informujecie nas, że sytuacja na drogach wraca do normy. Uważajcie jednak. Wciąż może padać marznący na jezdni deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Ostrzeżenie synoptyków obowiązuje jeszcze kilka godzin. Na zdjęciu krajowa 35 ze Świdnicy do Wałbrzycha. Za zdjęcie dziękujemy naszej czytelniczce – Magdzie.

**

15.20 – Korkuje się autostrada A4 pomiędzy Wrocławiem, a węzłem Kostomłoty – informuje nasz czytelnik Robert, który właśnie jedzie do Wałbrzycha.

**

14:22 – przed nami popołudniowe godziny szczytu. Uważajcie na drogach w Wałbrzychu. W wielu miejscach wciąż jazdę utrudnia błoto pośniegowe. Jest ślisko. Trudne warunki także na krajowej 35 z Wałbrzycha przez Świebodzice do Świdnicy.

**

13:37 – Bolków – Kaczorów – krajowa trójka – śnieg na drodze, bardzo ślisko. Jedzie się bardzo wolno. Momentami tworzy się korek – informują nas czytelnicy.

**

13.01 – na dwie godziny, do piętnastej, zamknięte zostało przejście graniczne w Jakuszycach dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Na trasie z Jeleniej Góry do Jakuszyc panują fatalne warunki. Padający śnieg z deszczem zamarza na jezdni. Jest bardzo ślisko. Ogromne problemy z przejazdem mają właśnie ciężarówki.

**

12.48 – podróże po regionie utrudnia nie tylko pogoda. Spory ruch jest na dolnośląskim odcinku A4 w kierunku Zgorzelca. Przed bramkami pod Wrocławiem, w kierunku Zgorzelca korek ma sześć kilometrów. To efekt wzmożonego ruchu.

**

12.16 – Lutomia Górna – samochód na śliskiej drodze wpadł w poślizg, a następnie wpadł do potoku. Na miejscu pracują służby.

**

12.08 – wiecie o utrudnieniach na drodze? Dajcie znaćredakcja@dziennik.walbrzych.pl lub na profilu FB – https://www.facebook.com/dziennikwalbrzych/

**

12.05 – koło godziny szesnastej i siedemnastej synoptycy przewidują spadek temperatury poniżej zera. To wtedy na drogach może pojawić się gołoledź.

**

11.54 – jak informują służby, wszystkie drogi w Wałbrzychu są przejezdne. Warto uważać jednak na wyjeździe w kierunku Boguszowa-Gorc czy Jedliny Zdrój. Drogi są śliskie. Pługi pracują.

Pługi na ulicach Wałbrzycha jeżdżą od rana.

11.44 – uszkodzony samochód blokuje jeden pas jezdni na trasie ze Świebodzic do Wałbrzycha, na tak zwanej „górce świebodzickiej”.

**

11.04 – śnieg i błoto pośniegowe utrudniają jazdę w okolicach Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego.

**

10.40 – tak wygląda Armii Krajowej w Wałbrzychu.

Błoto pośniegowe na Armii Krajowej.

**

10.05 – o trudnych warunkach na krajowej 8 w okolicach Kłodzka informują nas czytelnicy. Miejscami ciężarówki mają problemy z podjazdami pod niewielkie wzniesienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 stycznia 2019 12:35
`