Atak hakerski na e-PUAP. Ministerstwo ostrzega o utrudnieniach

13 czerwca 2023 11:35. Screen e-puap

Minister Cyfryzacji Janusz Cieszyński poinformował na TT o ataku hakerskim na strony e-PUAP. Osoby korzystające z tej usługi mogą się spodziewać kłopotów z dostępem do swoich danych.

Według informacji przekazanych przez ministra cieszyńskiego atak to DDoS – czyli próba przeciążenia serwerów gigantyczną ilością odwołań. Podbna sytuacja miała miejsce w lutym 2023 roku. To już trzecia dziś informacja o kłopotach w cyberprzestrzeni. Rano informowaliśmy o kłopotach zgłaszanych przez użytkowników T-Mobile i Orange. Kłopoty mieli też użytkownicy home.pl

UPDATE godz. 15.05

Jak poinformowała firma home.pl po godzinie 15.00 część usług została przywrócona. W informacji przysłanej do naszej redakcji czytamy:

W dniu 13 czerwca z powodu niezależnych od home.pl problemów technicznych zewnętrznego dostawcy naszych kluczowych usług infrastrukturalnych i sieciowych część usług Klientów przestała działać. Skala dzisiejszej awarii była rozległa, a problemy z niedostępnością dotknęły wielu operatorów usług internetowych w Polsce.

Pomimo, że część usług może jeszcze nie być w pełni dostępna, to zapewniamy, że bezpieczeństwo danych jest dla nas priorytetem. Obecnie intensywnie pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem dostępu do każdej z usług.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 czerwca 2023 11:35
`