Najważniejsi polscy „foto” przez weekend pod Karpaczem

9 czerwca 2018 14:05. fot. arch. użyczone / Marek Arcimowicz / arcimowicz.com

Tematy: 


Niezwykła gratka dla pasjonatów fotografii. Już w najbliższy weekend najważniejsi polscy fotoreporterzy i fotografowie pojawią w naszym regionie. Wszystko za sprawą organizowanego przez Marka Arcimowicza spotkania Fotocamp 2018, na które zaprosił takich tuzów fotografii jak Tomasz Tomaszewski, Maciej Moskwa, Wojciech Grzędziński, Maciek Nabrdalik, Tomasz Sikora, Robert Wolański  i wielu innych.

– Postanowiliśmy sprowokować okazję do spotkania. My, fotografowie National Geographic Polska oraz nasi przyjaciele. Wbrew utartej konwencji typowego festiwalu fotograficznego – proponujemy trzydniową i trzynocną imprezę. Wszyscy razem, na górskim campie. Trochę w konwencji „fotograficzno-podróżniczego-Woodstock”… – mówi w rozmowie z Dziennikiem Marek Arcimowicz – Zapraszamy na wspólne ognisko, rozmowy do białego rana, wspólne wycieczki, warsztaty, prelekcje, konkursy i wiele innych atrakcji!

„FOTOCAMP – Fotografia, podróże, przygoda” to impreza inna niż wszystkie. Niby festiwal – ale zdecydowanie w bardziej otwartej konwencji. Dzięki temu, że wszyscy – uczestnicy – prowadzący i zaproszone gwiazdy – przez kilka dni będą jeść, spać, spotykać się i bawić razem, nie będzie barier typowych dla innych festiwali czy warsztatów. Spotkanie będzie miało charakter wszechnicy artystycznej. Da to możliwość nawiązania kontaktów, dyskusji, fermentu twórczego – które w innej konwencji nie mają szans zaistnienia.

REKLAMA

Uczestnicy będą mogli wybierać między spotkaniami na dużej scenie, gdzie będą odbywać się prelekcje, projekcje ale też zajęcia o charakterze edukacyjno warsztatowym – a bardziej kameralną formą spotkań kilkunastoosobowych – aż po indywidualne konsultacje i rozmowy. Redukujemy dystans między „gwiazdami fotografii” spod znaku National Geographic – a uczestnikami, dając szansę na zdobycie wiedzy, poszerzenie umiejętności, przekazanie doświadczeń czy nawiązanie znajomości.

Poza rdzeniem, czyli fotografami magazynu National Geographic Polska – na każdą edycję FOTOCAMP  zaproszeni będą  wybitni eksperci w swojej działalności fotograficznej, których twórczość jest zbieżna z filozofią spod znaku NG. Będą też przedstawiciele redakcji, dzięki temu uczestnicy dowiedzą się jak przebiega proces tworzenia materiałów dziennikarskich i fotograficznych, jakie kryteria muszą spełniać współpracujący autorzy, czym różni się National Geographic od innych magazynów.

Podczas kilkudniowego spotkania będzie można dowiedzieć się jak powstają materiały dla National Geographic, jak wygląda praca fotografów i jak przygotować fotografie na konkurs fotograficzny. Będzie szansa podpytać o szczegóły czy poradzić się jednego z Mistrzów – w kameralnej atmosferze. Będzie przegląd portfolio. Dla uczestników przygotowano potężną dawkę wiedzy, pomysłów, inspiracji, przygód, dobrej zabawy.

FotoCamp 2018 –  14-17 czerwca 2018 na Camp66 w Ścięgnach, w Karkonoszach  (nieopodal Karpacza).

Camp66 w Ścięgnach k/Karpacza. To tu od 14 do 17 czerwca odbędzie się festiwal fotograficzny FOTOCAMP2018. fot. arch. użyczone / Marek Arcimowicz

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 czerwca 2018 14:05
`