Dodano: 16 czerwca 2020 09:50

Aqua Zdrój z ofertą dla kamperowców. Drugie takie miejsce w regionie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Z około 200 zł za dobę do ponad 450 wzrosła cena wynajmu campera, próżno jednak szukać firm, w których wozy turystyczne są  dostępne od ręki.  Epidemia koronawirusa spowodowała gwałtowne zainteresowanie tą formą turystyki indywidualnej. Na Dolnym Śląsku  ze świecą szukać jednak camperowni. Na przeciw zapotrzebowaniu  wychodzi wałbrzyski Aqua Zdrój, gdzie powstał plan przystosowania części parkingów do potrzeb caravaningu.

– Każdy kamper w większości jest raczej niezależny i stoi gdzieś na parkingu czy parkuje przy lesie czy w innym  terenie. – powiedział Piotr Rachwalski, prezes Aqua Zdroju. – Od czasu do czasu trzeba jednak nalać wody, załadować baterie prądem i spuścić ścieki – zarówno tą tak zwaną wodę szarą jak i ścieki z ubikacji. Z reguły takie kampery są wyposażone w tego typu zbiorniki, instalacje. Taka zlewnia plus właśnie słupki do ładowania prądu to i do uzupełnienia wody, to wszystko będzie dostępne tu przy Aqua Zdroju.

O tym, że caravaning przeżywa prawdziwy renesans przekonałem się w Głuszycy, gdzie w okolicach zalanych wodą kamieniołomów spotkałem podróżujących  w taki sposób turystów:

REKLAMA

– My lubimy wolność, lubimy być na łonie natury, z dala od cywilizacji – powiedzieli nam turyści z województwa mazowieckiego. – Kamper nam to daje. Jesteśmy wolni: mamy swoją kuchnię, swoją łazienkę, mamy dostęp do wody, do prądu z solarów. Poza tym mamy wolność wyboru: i tak w ten weekend mieliśmy być na mazurach – wybraliśmy góry stołowe bo tu była ładniejsza pogoda. 

– Bardzo fajne życie. Wcześniej mialem przyczepę kempingową i polecam też, teraz mam campera. Bardzo fajne podróżowanie, spędzanie wolnego czasu tak, jak się chce. 

Budowa kamperowni ma być  nie tylko odpowiedzią na rosnące zainteresowanie tą formą turystyki.  To także sposób na podreperowanie kulejących finansów firmy i zorganizowanie zajęcia dla tej części załogi, która po fali zwolnień pozostała jeszcze w pracy.

Górny Parking w Aqua Zdrój. Miejsce pod przyszłą camperownię. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Kampery przy zalanych kamieniołomach Kamyki w Głuszycy.. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Kampery przy zalanych kamieniołomach Kamyki w Głuszycy.. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także