Dodano: 20 kwietnia 2023 20:20

Aqua-Zdrój w Wałbrzychu. Niecka rekreacyjna zamknięta przez sanepid

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Drodzy Klienci, w dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy od PSSE w Wałbrzychu Decyzję nakazującą wyłączenie z eksploatacji niecki rekreacyjnej – informuje na swoich mediach społecznościowych miejska spółka. Wyjaśnienia powodów zamknięcia nie ma. Przypomnijmy, do podobnej sytuacji doszło już kilka tygodni temu.

O zamknięciu niecki rekreacyjnej Aqua-Zdrój poinformował koło południa. To oznacza prawdopodobnie, że czynna jest niecka sportowa, choć informacji w tej sprawie nie ma, do mediów też nie trafił żaden oficjalny komunikat. Nie wiadomo także, jak długo część rekreacyjna będzie nieczynna.

Przypomnijmy, do podobnej sytuacji doszło pod koniec marca. Wówczas miejska spółka poinformowała o wyłączeniu niecki rekreacyjnej z powodów „technicznych”. Jak udało nam się wówczas dowiedzieć, w wodzie wykryto bakterię gronkowca.

REKLAMA

Spółka regularnie musi kontrolować jakość wody, taki obowiązek na Aqua-Zdrój nakładają obowiązujące przepisy. W czasie takiego badania pod koniec marca wykryto bakterię gronkowca koagulazododatniego. Co ciekawe, jak wynika z naszych informacji, w pozostałych nieckach spółka nie musi badać wody pod kątem tej bakterii. Niecka rekreacyjna była badana, bo prowadzone były w niej zajęcia nauki pływania dla dzieci do trzech lat. Taki obowiązek nakładają przepisy.

Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Aqua Zdrój. Fot. Jacek Zych /. Dziennik Wałbrzych

Aqua Zdrój. Boiska i Stadion 1000-lecia. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Aqua Zdrój. Boiska i Stadion 1000-lecia. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także