Dodano: 15 czerwca 2020 20:08

Aqua-Zdrój uruchamia basen i hotel. Część zwolnionej załogi wróci do pracy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Z początkiem lipca działalność wznowi park wodny i hotel wchodzące w skład wałbrzyskiego kompleksu Aqua-Zdrój. Spółka zdecydowała się na taki krok, bo coraz częściej pojawiały się pytania dotyczące możliwości skorzystania z obu obiektów. Do pracy wróci część osób, które miały pożegnać się z kompleksem po jego zamknięciu na początku epidemii.

Podjęliśmy niełatwą, mam nadzieję czy dobrą, decyzję o uruchomieniu z dniem 1 lipca basenu oraz hotelu – mówił w czasie dzisiejszej konferencji prasowej Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Przypomnijmy, że decyzję o zamknięciu kompleksu narzuciły rządowe decyzje związane z walką z koronawirusem. Obiekty tego typu zamknięte zostały w całej Polsce. Gdy jednak ruszyło „odmrażanie” tego typu miejsc, w Wałbrzychu pojawiły się informacje o tym, że wałbrzyski kompleks może pozostać zamknięty nawet do jesieni, jeżeli nie do końca roku. Jednocześnie większość załogi otrzymała wypowiedzenia.

REKLAMA

Od kilku dni trwa jednak „odmrażanie” także działalności Aqua-Zdroju. Działa już Fitness Center, można wynająć stoły do gry w tenisa stołowego czy korty do squasha. Kolejnym krokiem jest uruchomienie basenów i hotelu.

Jak przyznaje Piotr Rachwalski, prezes Aqua-Zdroju, każdego dnia do centrum trafia sporo zapytań dotyczących możliwości skorzystania właśnie ze strefy basenowej. Jej uruchomienie to po części odpowiedź na to zapotrzebowanie.

Po uruchomieniu obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa związane z reżimem sanitarnym. Obowiązywać będzie limit osób w poszczególnych strefach, zasada dystansu, co najmniej dwóch metrów, dezynfekcja dłoni w wyznaczonych punktach, w szatniach będzie dostępna co druga szafka, na każdym torze do pływania będą mogły przebywać maksymalnie cztery osoby. Zamknięta pozostanie strefa saun.

Wszyscy pracownicy wrócą do pracy? Jak przyznaje prezes spółki, tak prawdopodobnie się nie stanie.

Do obsługi basenu w tym trybie potrzebujemy kilkunastu osób, maksymalnie około 20 – 30. Wypowiedzenia części osób wstrzymano także w związku z faktem, że oferujemy usługę dezynfekcji różnych przestrzeni. Nie ma szans na powrót pełnego stanu – przyznaje Piotr Rachwalski.

Wałbrzyski kompleks ma także działać w okrojonych godzinach. Później będzie otwarty i wcześniej zamykany.

Ciągle większość basenów w Polsce jest zamknięta. Pewnie dlatego, że mają te same dylematy co my mamy, czyli czy to jest bezpieczne, to jest pierwsza rzecz, czy będą chętni, to jest druga rzecz, i na trzecim miejscu, czy to się w ogóle komukolwiek opłaci – mówił w czasie dzisiejszego spotkania prezydent Wałbrzycha.

W czasie spotkania w Aqua-Zdroju Roman Szełemej powoływał się między innymi na obiekty w Poznaniu i Warszawie, wskazując, że władze tych miast nie zdecydowały się na otwarcie obiektów. Sprawdziliśmy. Okazuje się, że poznańskie Termy Maltańskie rzeczywiście są dziś zamknięte, ale od piątku zaczną przyjmować klientów. Idąc tym tropem, sprawdziliśmy także największy obecnie w kraju park wodny, czyli kompleks Suntago pod Warszawą. Rzeczywiście park także jest zamknięty, ale tylko do czwartku, bo od 18 czerwca wznawia przyjmowanie klientów. Natomiast zapowiedzi otwarcie obu obiektów pojawiały się w internecie już w ubiegłym tygodniu. Przypomnijmy, że już od kilku dni działają baseny w Świebodzicach, Kamiennej Górze czy Kłodzku.

Brifing prasowy poświęcony wznowieniu działalności w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Brifing prasowy poświęcony wznowieniu działalności w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Brifing prasowy poświęcony wznowieniu działalności w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Prezes Aqua Zdrój Piotr Rachwalski. Brifing prasowy poświęcony wznowieniu działalności w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Brifing prasowy poświęcony wznowieniu działalności w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także