Dodano: 5 października 2020 15:30

Aqua-Zdrój szuka prezesa. Po raz drugi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Miejska spółka Aqua-Zdrój ogłosiła dziś drugi konkurs na prezesa zarządu. Kandydaci mogą się zgłaszać do 2 listopada. Przypomnijmy, do pierwszego konkursu w sierpniu zgłosiło się jedenastu kandydatów. Rada Nadzorcza nie wybrała jednak prezesa. Wcześniej ze stanowiskiem pożegnał się Piotr Rachwalski.

Piotr Rachwalski został odwołany ze stanowiska prezesa w połowie czerwca. Oceniono wówczas, że postawione przed prezesem cele ekonomiczne nie zostały zrealizowane. Dodatkowo, uznano, że sytuacja związana z pandemią wymaga podjęcia działań i modyfikacji strategii funkcjonowania kompleksu i zdaniem rady nadzorczej potrzebne były to tego zmiany personalne.

Pierwszy konkurs na prezesa zorganizowano latem. Zgłosiło się jedenastu kandydatów. Do drugiego etapu po sprawdzeniu kompletności dokumentacji i wymogów formalnych rada dopuściła sześciu kandydatów. Ostatecznie prezesa jednak nie wybrano.

REKLAMA

Dziś spółka ogłosiła kolejny przetarg. Jakie wymagania muszą spełniać kandydaci? Ci, którzy marzą o stanowisku prezesa Aqua-Zdroju powinni posiadać wyższe wykształcenie, posiadać co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe, w tym 3 lata na stanowiskach kierowniczych. Kandydat nie może być także karalny.

Wśród oczekiwań mile widzianych są te dotyczące kierunkowego wykształcenia z ekonomii i zarządzania, znajomości zasad funkcjonowania spółek prawa handlowego, doświadczenia w organizacji imprez sportowych czy umiejętność kierowania zespołem.

Kandydaci muszą opracować także koncepcję funkcjonowania spółki do 2023 roku. Obecnie Aqua-Zdrojem kieruje prokurent Krzysztof Urbański.

Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Aqua Zdrój. Boiska i Stadion 1000-lecia. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Aqua Zdrój. Fot. Jacek Zych /. Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także