Aqua Zdrój na plusie za rok 2015. Prawie tysiąc osób dziennie korzystało z obiektów spółki

5 sierpnia 2016 13:29. 5.08.2016 Wałbrzych. Prezes spółki Aqua Zdrój Mariusz Gawlik

Tematy: 


Zyskiem w wysokości prawie 1,5 mln netto złotych zakończyła rok 2015 spółka Aqua Zdrój. Dziś na brifingu prasowym podsumowania działaności dokonał prezes Aqua Zdroju – Mariusz Gawlik.

Dla spółki miniony rok to przede wszystkim rok rozwoju i poprawy wskaźników ekonomicznych. Zwiększyła się frekwencja osób korzystających z usług spółki – wrażenie robi liczba prawie 1000 osób dziennie, jakie skorzystały z basenu i strefy sport. Był to również okres, w którym realizowano zadania inwestycyjne – tak bieżące, jak i przyszłe.

W 2015 roku na Ratuszowej oddano do użytku strefę SPA, wyposażoną poza gabinetami odnowy biologicznej również w jedną z najnowocześniejszych na Dolnym Śląsku kriokomorę oraz rozpoczęto proces rozbudowy siłowni, zakończony już w roku 2016.

REKLAMA

Pzez 12 miesięcy ubiegłego roku w obiektach Aqua Zdroju odbywały się imprezy sportowo rozrywkowe, często o randze europejskiej: należy przypomnieć mecze Final Four europejskiej ligi siatkówki, mistrzostwa polski w wielu dyscyplinach sportu, koncerty i inne wydarzenia kulturalne.

Mariusz Gawlik przedstawiając wyniki jakie osiągnęła spółka w ubiegłym roku zaznaczył również ciągłość inwestycji i plany rozwoju, gdzie jednym z kluczowych punktów jest zapowiadana już w zeszłym roku budowa sztucznego lodowiska.

Złą wiadomością jest fakt odłożenia w nieokreśloną przyszłość modernizacji i odbudowy stadionu na Nowym Mieście. Dla obiektu, którego plany i dokumentacja są już praktycznie gotowe nie znalazło się miejsce w tegorocznym kalendarzu inwestycyjnym ani spółki Aqua Zdrój, ani gminy Wałbrzych.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 sierpnia 2016 13:29
`