Aqua Zdrój. Już jutro rusza wielkie święto tańca – Mistrzostwa Europy IDO

13 marca 2019 15:40. Gala i finały 2.dnia Krajowych Mistrzostw IDO w Wałbrzychu fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Już w najbliższy czwartek rozpoczynamy wielkie taneczne święto w Centrum Aqua Zdrój! W ramach Festiwalu Tańca szczególnie polecamy gale, podczas których zaprezentują się najlepsi uczestnicy Krajowych Mistrzostw IDO Jazz Dance/Lyrical, Production oraz Mistrzostw Europy IDO w Tańcu Par. Bilety na gale będą dostępne w sprzedaży od środy 13 marca 2019 w recepcji Hotelu Aqua Zdrój, a od czwartku 14 marca w kasie biletowej Centrum Aqua-Zdrój  w cenie 40,00 zł (miejsce siedzące).

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem:

Piątek, 15.03.2019, godz. 19:00

REKLAMA

Production – dyscyplina taneczna, w której jednocześnie na scenie tańczy kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Złożona i widowiskowa choreografia opowiadająca piękną, nie raz pouczającą historię. Podczas piątkowej gali zaprezentują się zespoły walczące o tytuł Mistrza Polski!

Podczas gali zobaczymy najlepszych w Europie solistów, solistki oraz pary dorosłych tańczących do porywających i gorących rytmów. Bachata couples Adults – pary dorośli Bachata to bardzo zmysłowy taniec, podczas którego partnerzy tańczą blisko siebie, stykając się ciałami, tworząc niemal jedną, poruszającą się zgodnie całość.

Salsa

Salsa couples Adults2 – pary dorośli
Salsa solos Adults male – solo mężczyźni
Salsa duos mixed Adults – duety dorośli (duety mieszane)
Salsa to taniec latynoamerykański tańczony do muzyki o tej samej nazwie. Przygody z salsą może spróbować każdy, kto tylko lubi egzotyczne i gorące rytmy latino.

Merengue couples Adults – pary dorośli Merengue to taniec narodowy Dominikany. W dosłownym tłumaczeniu z języka hiszpańskiego merengue to „ubite jajko”. Jedna z legend głosi, że niewolnicy, którzy zbierali trzcinę cukrową mieli nogi powiązane łańcuchami, co ograniczało im ruchy. Aby umilić sobie życie – tańczyli, ale powłócząc nogami i skupiając całą energię na biodrach.

Sobota, 16.03.2019, godz. 19:00

W sobotę zaprezentują się najlepsze europejskie grupy, formacje, soliści oraz pary!

Salsa

Salsa groups Adults – grupy dorosłych do 7 osóbSalsa solos Adults female – solo kobiety
Salsa couples Adults – pary dorośli
Salsa solos Juniors female – solo dziewczyny
Salsa to taniec latynoamerykański tańczony do muzyki o tej samej nazwie. Przygody z salsą może spróbować każdy, kto tylko lubi egzotyczne i gorące rytmy latino. Podczas gali zobaczymy różne układy taneczne prezentowane przez grupy, solistki oraz pary.

Latin Show formations Children – w tej konkurencji zobaczymy niesamowite zespoły mogące liczyć od 8 do 24 osób, które zaprezentują nam kolorowe, energiczne i niesamowite show do gorących latynoamerykańskich rytmów

Caribbean Show

Caribbean Show solos Adults female – solistki od 16 roku życia
Caribbean Show solos Juniors female – solistki od 12 do 15 roku życia
Caribbean Show groups Juniors – grupy do 7 osób od 12 do 15 roku życia
Caribbean Show to barwna, kolorowa dyscypilna łącząca w sobie minimum trzy latynoamerykańskie style taneczne. Tancerze zaprezentują barwne, energiczne i niesamowicie widowiskowe choreografie taneczne, do najpiękniejszej latynoskiej muzyk

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 marca 2019 15:40
`