Aqua-Zdrój idzie pod nóż. Niemal cała załoga do zwolnienia

5 maja 2020 17:47. Aqua Zdrój. Fot. Jacek Zych /. Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


– Chcą nas wszystkich zwolnić – taką wiadomość dostaliśmy od jednego z pracowników wałbrzyskiego Aqua-Zdroju. Dziś podczas spotkania z załogą zarząd miał ogłosić niemal 80% redukcję etatów w tej należącej do miasta spółce.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że z około 120 pracujących w Aqua-Zdroju osób pracę stracić ma około 100. Wypowiedzenia mają obowiązywać od 1 czerwca tego roku. Zwróciliśmy się z pytaniem do prezesa spółki o powód tak dużych zwolnień oraz plany na drugą połowę roku.

Według naszych źródeł w wałbrzyskim magistracie, przyczyną zwolnień może być obcięcie spółce niemal całości dotacji przekazywanej z gminy. Jak udało nam się dowiedzieć, to właśnie Aqua-Zdrój ze wszystkich  miejskich spółek miał najboleśniej odczuć cięcia. Na budżet jakim dysponuje spółka składa się w 1/3 wypracowany zysk oraz w 2/3 dotacja z gminy.

REKLAMA

Przypomnijmy, że decyzją prezydenta miasta o 40% obcięto pobory prezesom Aqua Zdroju i Zamku Książ. Jak napisał nasz czytelnik z Aqua Zdroju obniżone zostały także wynagrodzenia pracowników firmy. Jak się okazało, nie uratowało ich to od zwolnienia z pracy.

O podanie wysokości cięć dotacji gminnych w stosunku do wszystkich 5 spółek miejskich zwróciliśmy się do rzecznika Urzędu Miasta.

Do sprawy powrócimy jutro.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 maja 2020 17:47
`