Dodano: 31 sierpnia 2020 09:04

Nieoficjalnie: Aqua Zdrój bez prezesa. Na horyzoncie pozakonkursowy kandydat

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Nierozstrzygniętym pozostał ogłoszony po odwołaniu Piotra Rachwalskiego konkurs na prezesa spółki Aqua Zdrój. Według naszych nieoficjalnych informacji Rada Nadzorcza nie wskazała odpowiedniego jej zdaniem kandydata spośród propozycji, jakie wpłynęły na ogłoszony w lipcu konkurs. Do ścisłego finału miały wejść dwie osoby, żadna z nich nie uzyskała poparcia rady.

Na horyzoncie pojawiła się jednak zupełnie nieoczekiwanie nowa osoba. Od tygodnia w Aqua Zdroju pracuje Waldemar Kujawa – były burmistrz Boguszowa-Gorc, obecnie pracownik wałbrzyskiego Urzędu Miasta. Według naszych informacji jego obecność wiąże się z rozliczeniem projektów związanych z tarczą antykryzysową. Pracownicy Aqua Zdroju, z którymi rozmawialiśmy twierdzą, że zainteresowanie i dociekliwość Kujawy wybiega daleko poza zakres związany ze zleconą mu pracą.

Obecność Kujawy w Aqua Zdroju i szersze niż wynikałoby to z zakresu zleconych prac wykonywane zadania potwierdzają nam także osoby spoza Aqua Zdroju. Tymczasem w ostatnim dniu sierpnia wypowiedzenia z pracy otrzymały kolejne osoby pracujące w spółce. Nie istnieje tam niemal dział księgowości i kadr. Od 1 września jego obowiązki przejąć ma firma zewnętrzna.

REKLAMA

Przypomnijmy. Od końca marca trwają w spółce zwolnienia. W sumie za pracę podziękowano niemal 90% załogi. 17 czerwca Rada Nadzorcza spółki odwołała także dotychczasowego prezesa – Piotra Rachwalskiego. Stało się to dwa dni po tym, jak ogłoszono ponowne, po trzy miesięcznym okresie, otwarcie obiektu. Od tego czasu spółką zarządza prokurent – Krzysztof Urbański, prezes miejskiej spółki In Wałbrzych. 1 lipca ogłoszono konkurs na nowego prezesa. W sumie wpłynąć miało kilkanaście aplikacji. Do ostatniego etapu zakwalifikowano dwie. Ostatecznie, według naszych nieoficjalnych informacji, nie wybrano żadnej.

Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Hotel w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Fot, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Aqua Zdrój. Fot. Jacek Zych /. Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także