Aqua Zdrój. Aż 500% więcej za gaz. Podrożały bilety i usługi

24 stycznia 2022 09:47. Aqua Zdrój. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Aż 500% więcej niż dotychczas zapłaci za gaz Aqua Zdrój – największy gminny odbiorca tego paliwa w Wałbrzychu.  To 30% kosztów działalności całej spółki. W rozmowie z naszym reporterem zarząd kompleksu mówi wprost: bez wsparcia z zewnątrz możemy sobie nie poradzić.

Aqua Zdrój boleśnie odczuł gigantyczne podwyżki cen energii. Tylko za gaz z 300 tysięcy złotych rocznie spółka zapłaci astronomiczne 3 miliony. Waldemar Kujawa, szef wałbrzyskiego kompleksu załamuje ręce i nie owija w bawełnę – pośrednio zapłacą za to klienci, jednak bez wsparcia lub rekompensaty z zewnętrz firma może sobie nie poradzić

– Na chwilę obecną sytuacja jest dramatyczna, bym powiedział. Ja mam nadzieję, że może pojawi się pomysł jakiejś tarczy dla podmiotów tego typu, ażeby wspomóc trochę, przynajmniej w tym okresie przejściowym, ponieważ bez wsparcia zewnętrznego nie jesteśmy w stanine pokryć wszystkich kosztów działalności bieżącej obiektu – powiedział prezes Waldemar Kujawa.

REKLAMA

Ogromne podwyżki cen energii pochłonęły pierwszy w historii spółki dodatni wynik działalności Aqua Zdroju. Pomimo tego, że kompleks działał zaledwie od czerwca udało się wyjść na plus. Plany na ten rok nie są już tak optymistyczne. Od pierwszych dni stycznia  widać gigantyczny wzrost kosztów funkcjonowania.

– W zasadzie wszystko drożenie – wszystkie usługi, dostawy, produkty żywnościowe, które wykorzystujemy w naszej restauracji. Ten wzrost inflacji, który jest na  papierze ok.8% wydaje mi się, że w porównaniu z kosztami spółki niestety jest znacznie wyższy. 

Koszty podwyżek odczują klienci kompleksu. Od 1-go stycznia zdrożały bilety na basen i siłownię, więcej zapłacić trzeba w restauracji i za hotel. Pomimo wszystko Aqua nie poddaje się. Dwa duże koncerty, pierwszy już wiosną, kilka imprez sportowych – w tym jedna duża. Jak mówi prezes kujawa kalendarz imprez jest dość duży jednak bardzo elastyczny. Przede wszystkim uzależniony od sytuacji pandemiczej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 stycznia 2022 09:47
`