Dodano: 3 października 2023 12:50

Apel młodych ludzi z Młodzieżowej Rady Miasta w Wałbrzychu do rówieśników: Idźcie na wybory!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 Zwracam się do swoich rówieśników, osób w moim wieku mogących głosować – Teraz my mamy realny wpływ na to jak nasze życie będzie wyglądało w przyszłości. Zróbmy to dla przyjaciół, dla rodziny, dla nas samych, bo to my będziemy tu żyli najdłużej. Idźmy na wybory! – Z takim apelem do młodych ludzi zwróciła dziś podczas krótkiego briefiengu prasowego osiemnastoletnia Wiktoria Story z młodzieżowej rady miasta w Wałbrzychu

O uczestnictwo w wyborach, niezależnie od preferowanej opcji politycznej zaapelowała też wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska. Zapraszając do udziału w wyborach podkreśliła, że dzisiejszy głos to wybór jak życie młodych ludzi będzie wyglądało przez kolejne 4 lata.

– Spotykając się z młodymi ludźmi często słyszę, że polityka ich nie interesuje, że ich nie dotyczy. Polityka interesuje się Wami i dotyka każdego dnia. to, że macie dziś przepełnione klasy to jest sprawa polityczna. To, że czekacie pół roku na wizytę u specjalisty, kiedy potrzebujecie wsparcia – to jest sprawa polityki. To, że być może, niedługo nie wyjedziecie za granicę nie mając paszportu to także jest sprawa polityki – wyliczała prezydent Bielawska.

REKLAMA

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października 2023 roku. Wybierzemy w nich na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów, w tym na Dolnym Śląsku – 34 posłów i 7 senatorów.

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także