Apel dolnośląskiego kuratorium: Pomóżcie zorganizować egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty

5 kwietnia 2019 14:55. Dolnośląski Kurator Oświaty, Roman Kowalczyk. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Niecodzienny apel związany jest z zapowiadanym od poniedziałku protestem nauczycieli, także w Wałbrzychu, którzy domagają się tysiąca złotych podwyżki. Wszystko wskazuje na to, że protest obejmie termin egzaminów gimnazjalnych od 10 do 12 kwietnia i egzaminów ósmoklasisty od 15 do 17 kwietnia. Gdy nauczyciele będą protestować.. pomóc mogą emerytowani pedagodzy i nauczyciele akademiccy.

Jak informuje kuratorium, w organizacji egzaminu mogą pomóc osoby posiadające kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela, w tym emerytowani nauczyciele i nauczyciele akademiccy. Oczywiście może też pomóc każdy pedagog, który nie pracuje w zawodzie.

Kandydaci do zespołów nadzorujących egzaminy mogą zgłaszać się za pomocą specjalnego formularza na stronie internetowej dolnośląskiego kuratorium, albo w głównej siedzibie kuratorium we Wrocławiu lub delegaturach, w tym w Delegaturze w Wałbrzychu przy Alei Wyzwolenia.

REKLAMA

Ważne, w skład zespołu nadzorującego danego dnia nie może wchodzić osoba posiadająca kwalifikacje kierunkowe zgodne z przedmiotem, z którego prowadzony jest egzamin.

Jednocześnie kuratorium informuje, że strajk nie jest powodem do odwołania zajęć w przedszkolu czy w szkole. Nie może także być przyczyną zamknięcia danej placówki. Kuratorium przytacza szereg przepisów, z których wynika, że to dyrektor ma obowiązek zapewnienia dzieciom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie danej placówki. Dodatkowo dyrektorzy muszą zawiadomić rodziców o strajku i o tym, w jaki sposób zapewnione zostaną zajęcia w tym czasie.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 kwietnia 2019 14:55
`