Antyterroryści i CBŚ w Dziećmorowicach. Sceny jak z sensacyjnego filmu

18 maja 2024 09:51. Funkcjionaroisze policji. Fot. archiwalna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Kontrterroryści, długa broń, granaty hukowe i dużo krzyku – o takich zdarzeniach mieszkańcy Dziećmorowic informowali nas już kilkanaście dni temu. Dopiero wczoraj nasze nieoficjalne ustalenia potwierdziła Prokuratura Okręgowa w Świdnicy.

Akcja rozegrała się w biały dzień. Na podwórko jednej z posesji w Dziećmorowicach wbiegli uzbrojeni funkcjonariusze Bojowego Oddziału Antyterrorystycznego z Wrocławia, wspomagani przez funkcjonariuszy CBŚ i wałbrzyskich policjantów. Zatrzymano jednego mężczyznę.

– Zatrzymany to podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która od 2021 do 2023 roku wprowadziła na rynek nielegalne wyroby tytoniowe. Straty skarbu państwa wynikające z tego procederu szacuje się na ponad 21 milionów złotych – informuje prokurator Tomasz Orepuk, rzecznik prokuratury okręgowej w Świdnicy.

REKLAMA

Według naszych informacji sprawa ma związek z ujawnioną w 2023 roku nielegalną wytwórnią papierosów działającej na Piaskowej Górze. W sumie do tej pory zatrzymanych w tej sprawie zostało już kilkanaście osób. 39-latek decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 maja 2024 09:51
`