Anna Zalewska PR24: „Byliśmy na to trzęsienie ziemi przygotowani”

29 czerwca 2022 19:30. Anna Zalewska. Fot. archiwalna. Fot. Jacek Zych / Dziennik Walbrzych

Tematy: 


– W PiS trzęsienia ziemi są zapowiadane, byliśmy na nie przygotowani – powiedziała dziś na antenie Polskiego Radia 24 europosłanka Anna Zalewska, komentując w ten sposób zmiany w strukturze PiS wewnętrznej PiS. Nieoficjalnie mówi się, że po latach pozostawania w cieniu Michała Dworczyka to właśnie Anna Zalewska i Elżbieta Witek rozdawały będą polityczne i kadrowe karty na Dolnym Śląsku.

Zalewska tłumaczy, że zmiany strukturalne w PiS mają na celu przybliżenie polityków do wyborców. Stąd podział dużych okręgów wyborczych na mniejsze, często zaledwie dwu-, trzypowiatowe.

– Ta bliskość jest konieczna, ponieważ za nami prawie dwie kadencje, pandemia, wojna i jej skutki, kryzys energetyczny w Europie i inflacja – powiedziała w rozmowie w Polskim Radio 24

REKLAMA

Wczoraj decyzją komitety Politycznego PiS Elżbieta Witek zastąpiła w roli koordynatora dolnośląskiego PiS Michała Dworczyka. Zaledwie 24 godziny później stanowisko koordynatora wałbrzyskiego PiS stracił jego protegowany, Grzegorz Macko. Zastąpił go kojarzony właśnie z Anną Zalewską, były doradca Elżbiety Witek Maciej Badora.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 czerwca 2022 19:30
`