Dodano: 25 lipca 2023 12:07

Anna Żabska zasłużoną dla miasta Wałbrzycha? Taki wniosek wpłynął na ręce prezydenta Szełemeja

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Anna Żabska zasłużoną dla miasta Wałbrzycha? Taki wniosek wpłynął pod koniec czerwca na ręce prezydenta Romana Szełemeja.  Z interpelacją o przyznanie prezes Zamku Książ takiego tytułu zwróciła się do prezydenta miasta Maria Romańska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Wałbrzychu. W interpelacji złożonej na ręce prezydenta napisała między innymi:

– (…) której rozległe zasługi znane są wszystkim. Promuje Wałbrzych, przyczynia się do rozwoju turystyki w regionie i poza nim

Odpowiedzi na interpelację odpowiedziała Sylwia Bielawska, wice prezydent Wałbrzycha, zaznaczając, że w myśl obowiązujących przepisów kandydat powinien podpisać oświadczenie o wyrażeniu zgody na uhonorowanie.

REKLAMA

–  Uprzejmie zawiadamiam, że Pani Anna Żabska nie wyraziła zgody na uhonorowanie jej tytułem „zasłużony dla Miasta Wałbrzycha”. 

Anna Żabska zaczynała pracę w Wałbrzyskim Urzędzie Miasta jeszcze za czasów prezydenta Kruczkowskiego. Następnie została rzecznikiem prasowym prezydenta Szełemeja. W 2014 awansowała – została dyrektorem nowo otworzonej Starej  Kopalni. Od 2017 jest prezesem Zamku Książ, a od 2019 roku członkiem rady Nadzorczej gminnej spółki inValbrzych. Z opublikowanych na stronie Urzędu MIasta oświadczeń majątkowych wynika, że tylko przez ostatnich pięć lat (od 2019 roku) zarobiła na tych stanowiskach ponad milion sto tysięcy złotych.

Infografika. Wałbrzych, plac Magistracki / Anna Żabska. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych, facebook

Źródło: BIP Urząd MIasta Wałbrzych

Źródło: BIP Urząd MIasta Wałbrzych

 

 

 

Źródło: BIP Urząd MIasta Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także