Andrzej Nowak-Zempliński: Książ jest wymarzonym miejscem do organizacji imprez zaprzęgowych

15 lipca 2017 23:02. Andrzej Nowak-Zempliśnki (L) podczas V Międzynarodowych Zawodów w Powożeniu Tradycyjnym. Wałbrzych / Zamek Książ, 15.07.2017 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
V Międzynarodowe Zawody w Powożeniu Tradaycyjnym

Tematy: 


Podczas odbywających się w Książu V Międzynarodowych Zawodów w Powożeniu Tradycyjnym rozmawialiśmy z Andrzejem Nowakiem-Zemplińskim – prezesem Polskiego Towarzystwa Powozowego. Podobnie jak wielu zawodników nie ukrywał zadowolenia oraz nie szczędził pochwał dla współorganizatorów zawodów – Zamku Książ i stada Ogierów w Książu, podkreślając, że Wałbrzych i Książ są wymarzonym wręcz miejscem do organizacji tego typu imprez.

– W Polsce jest wiele ciekawych i pięknych miejsc, my wybraliśmy Książ i myślę, że wybraliśmy dobrze. – powiedział prezes Nowak-Zempliński – Jest to wymarzone miejsce w skali europejskiej do organizacji tego typu wydarzeń o charakterze sportowo-kulturowym. Zamek jest świetnie położony, także ze względu na dojazd gości zagranicznych. Poza tym stado ogierów hoduje śląskie konie; to jest nasz bazowy koń zaprzęgowy. Najlepsza rasa jaka w Polsce jest hodowana do tego celu.

V Zawody w Powożeniu Tradycyjnym trwają do niedzieli, 16. lipca. W południe zapraszamy wszystkich na hippodrom prze ulicy Jeździeckiej, gdzie rozegrana zostanie widowiskowa próba zręczności powożenia.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 lipca 2017 23:02
`