Alert pogodowy. Najpierw marznące opady deszczu, potem intensywny śnieg

7 stycznia 2019 19:00. Pług śnieżny na ulicach Wałbrzcha. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W nocy przelotne opady deszczu i mżawki powodujące gołoledź. Jutro, w dzień opady śniegu. To już kolejne ostrzeżenie synoptyków w ostatnich dniach. Najbliższe godziny na drogach w całym regionie mogą być bardzo niebezpieczne. Ostrzeżenie dotyczy także Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego.

Ostrzeżenie dotyczące słabych opadów marznącego deszczu i mżawki, która może powodować gołoledź obowiązuje od dziś, od godziny dwudziestej drugiej do jutrzejszego poranka. Drugie mówi o umiarkowanych opadach śniegu. Biały puch może zacząć padać już w nocy, a taka aura utrzyma się jutro do końca dnia. Najgorzej sytuacja ma wyglądać na terenach powyżej 600 m n.p.m., gdzie może spaść od 10 do 20 centymetrów śniegu.

Na intensywne opady śniegu przygotowują się także Czesi. O północy zamknięte dla ciężarówek powyżej 3,5 tony zamknięte zostanie przejście graniczne w Jakuszycach po czeskiej stronie.

REKLAMA

Służby apelują, by dostosować styl jazdy i prędkość do panujących na drogach warunkach. Kierowcom może się wydawać, że droga, którą akurat jadą jest odśnieżona, czarna i bezpieczna. W rzeczywistości na jezdni może znajdować się niebezpieczna, cienka warstwa lodu. Jazda w takich warunkach jest bardzo trudna.

Ostrzeżenie dotyczące marznących opadów deszczu i jutrzejszych opadów śniegu obowiązuje na całym Dolnym Śląsku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 stycznia 2019 19:00
`