Dodano: 2 listopada 2021 14:28

Alek, Sosenka i wiele innych. Mieszkańcy Podzamcza nadali imiona nowo posadzonym drzewkom

Tematy: 


100 wiązów i 100 jodeł posadzili mieszkańcy Podzamcza na terenie zielonym pomiędzy ulicami Palisadową a Forteczną. Akcję zorganizowała Rada Wspólnoty Samorządowej Podzamcze we współpracy z nadleśnictwem Świdnica.

– O akcji zaczęliśmy rozmawiać jeszcze we wrześniu. Na szczęście trafiliśmy na bardzo pomocnych i fajnych ludzi w Nadleśnictwie Świdnica, którym przy tej okazji chciałbym bardzo podziękować za pomoc – powiedział naszemu reporterowi Konrad Pełczyński, jeden z inicjatorów akcji.

Ostatecznie na Podzamcze trafiło 200 sadzonek drzew wprost ze szkółki – 100 wiązów i 100 jodeł. Żeby je posadzić wystarczyło kilka godzin:

– Przychodzili pojedynczy mieszkańcy i całe rodziny. Nie tak, że wszyscy na raz, ale w ciągu całego sadzenia przewinęła się kilkadziesiąt osób – dodał Konrad Pełczyński.

Kilka osób postanowił nazwać posadzone przez siebie drzewka. I tak posadzona została jodełka Aleksander czy też wiązy Basia i Ola. Teren pomiędzy ulicam Palisadową i Forteczną pod sadzonki przeznaczyła Spółdzielnia Mieszkaniowa Podzamcze.

Sadzenie drzewek na Podzamczu. fot. użyczone

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015