Dodano: 1 września 2022 11:37

Aktywna sobota w Jedlinie-Zdroju

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

3 września zapraszamy na Jedliński Dzień Aktywności. Przez cały dzień będzie można spróbować swoich sił w różnych konkurencjach sportowych i rekreacyjnych. Będą też mecze pokazowe i muzyka.
 Zapraszamy tych, którzy lubią uprawiać sport, ale także tych, którzy chcą po prostu pokibicować – zachęca burmistrz Leszek Orpel.
Oficjalnie impreza rozpoczyna się o 9.30 na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Active Jedlina” przy ul. Kłodzkiej, ale organizatorzy zachęcają do wcześniejszego przybycia – Już od 8.00 będzie można rozgrzać mięśnie ćwicząc pilates.
Zapraszamy zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Być może ktoś z Państwa przekona się do regularnych ćwiczeń, które są organizowane w naszym Centrum – mówi Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.

Tego dnia atrakcji nie zabraknie, Klub Sportowy „Zdrój” zaplanował aż trzy mecze piłkarskie. Trampkarze zmierzą się z reprezentacją Włókniarza Głuszyca, juniorzy z Gwarkiem Wałbrzych, a seniorzy z drużyną z Jaworzyny Śląskiej. Ponadto będziemy świadkami bicia rekordów Polski w podbijaniu piłki.

Szczególnie zachęcam do obejrzenia meczu pokazowego w boule. Zagrają Mistrzowie Polski „Dęby Wałbrzych” z reprezentacją Stowarzyszenia Miłośników „Jedliny-Zdroju” – mówi burmistrz Leszek Orpel, który 2005 roku zdobył z drużyną KSP „Jedlina” trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski w tę grę.

Mecz odbędzie się przy wieży wspinaczkowej na terenie Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” przy ul. Kłodzkiej. Będzie tam można również wziąć udział w różnych konkursach sprawnościowych związanych z grą w boule.

REKLAMA

W parku linowym przygotowaliśmy więcej atrakcji, zapraszamy na zabawę na wieży wspinaczkowej i zawody w disc golfa. Ponadto będzie można wziąć udział w grze terenowej. Oczywiście udział we wszystkich konkursach jest darmowy – mówi dyrektor Wiesław Zalas.

Rodzinna gra terenowa będzie też organizowana przy Kompleksie „Active Jedlina”. Ilość atrakcji jest bardzo duża, bo Jedliński Dzień Sportu wspiera wiele lokalnych organizacji. Nie zabraknie sztafety, nordic walking i przejazdów rowerem. Impreza zakończy się muzycznym akcentem – zabawą z DJ-em przy ul. Kłodzkiej.

– Dzień Sportu to okazja do przekonania naszych mieszkańców i gości do aktywnego spędzania czasu, ponadto chcemy pokazać jak wiele możliwości trenowania różnych sportów znajduje się w naszym mieście. Serdecznie zapraszam – mówi Leszek Orpel.

Organizatorem imprezy są Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju oraz Klub Sportowy „Zdrój”.

Szczegółowy program:

Kompleks Sportowo-Rekreacyjny „Active Jedlina”, ul. Kłodzka

8:00 Pilates dla każdego (zapisy 792 103 235).

9:30 Oficjalne otwarcie imprezy.

10:00 Mecz trampkarzy KS Zdrój vs Włókniarz Głuszyca.

11:30 Zapisy zespołów sztafet biegowych (zapisy 503 024 933).

12:00 Start sztafet biegowych.

13:00 Mecz juniorów KS Zdrój vs Gwarek Wałbrzych.

14.00 Przejazd rowerem po trasie J5 (zbiórka przy parkingu).

15:10 Bicie rekordu Polski (najwięcej podbić piłki nożnej w ciągu 30 sekund).

15:30 Start marszu nordic walking.

16:40 Bicie rekordu Polski (najwięcej podbić piłki nożnej w ciągu 30 sekund obiema nogami).

17:00 Mecz seniorów KS Zdrój vs Karolina Jaworzyna Śląska.

17:50 Bicie rekordu Polski (najwięcej podbić piłki nożnej w ciągu minuty).

19:00 Rozdanie/losowanie nagród dla uczestników, początek zabawy z udziałem DJ’a.

Park Aktywności „Czarodziejska Góra”, ul. Poznańska

10:00 Start rodzinnej gry terenowej, (zapisy 535 696 896).

11:00 Mecz w bule „Dęby Wałbrzych” vs Stowarzyszenie Miłośników Jedliny-Zdroju. bPo meczu konkursy związane z grą w bule, (zapisy przy wieży wspinaczkowej).

11:00 Zabawa na wieży wspinaczkowej (zapisy przy wieży wspinaczkowej).

12.00 Mecz pokazowy w disc golfa. Po meczu konkursy związane z disc golfem, (zapisy przy altanie Uwolnij Książkę).

13.00 Gra terenowa poszukiwanie skarbów, (zapisy przy mostku).

Aktywna sobota w Jedlinie-Zdroju fot. użyczone

Aktywna sobota w Jedlinie-Zdroju fot. użyczone

Aktywna sobota w Jedlinie-Zdroju fot. użyczone

Aktywna sobota w Jedlinie-Zdroju fot. użyczone

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także