W Wałbrzychu, gminach Boguszów Gorce, Głuszyca, Jedlina-Zdrój, Mieroszów, Szczawno-Zdrój i Walim woda nadaje się do picia przez ludzi – informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wałbrzychu. W przypadku awarii na ujęciu lub sieci wodociągowej może dochodzić do jej wtórnego zanieczyszczenia. Może pojawić się efekt „brudnej wody wodociągowej”. Co wtedy?
Woda NIE nadaje się do picia w Jabłowie w gminie Stare Bogaczowice. Na pozostałym terenie tej gminy woda jest zdatna do picia.
W gminie Czarny Bór, podobnie, jak wczoraj, w Borównie, w Grzędach – numery powyżej 59 i w Grzędach Górnych woda nie nadaje się do picia. Na pozostałym terenie gminy można wodę pić.
– W przypadku awarii na ujęciu lub w sieci wodociągowej może dochodzić do jej wtórnego zanieczyszczenia. Niskie natężenie przepływu wody może powodować efekt „brudnej wody wodociągowej. Zalecane jest niespożywanie wody o zmienionym zapachu i smaku – informuje sanepid.
Komunikat Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu:
Komunikat z dnia 23 września 2024 r. w sprawie przydatności wody do spożycia
Woda na terenie miasta Wałbrzycha oraz gmin: Boguszów-Gorce, Głuszyca, Jedlina-Zdrój, Mieroszów, Szczawno-Zdrój, Walim – nadaje się do spożycia przez ludzi.
W gminie Stare Bogaczowice:
– w Jabłowie – woda nie nadaje się do spożycia; woda może być używana wyłącznie do prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet,
– na pozostałym terenie gminy – woda nadaje się do spożycia.
W gminie Czarny Bór:
– w Borównie, w Grzędach (numery domostw powyżej 59) oraz w Grzędach Górnych – woda nie nadaje się do spożycia; woda może być używana wyłącznie do prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet,
– na pozostałym terenie gminy – woda nadaje się do spożycia.
W przypadku awarii na ujęciu lub w sieci wodociągowej może dochodzić do jej wtórnego zanieczyszczenia. Niskie natężenie przepływu wody może powodować efekt „brudnej wody wodociągowej. Zalecane jest niespożywanie wody o zmienionym zapachu i smaku.