Akt oskarżenia przeciw Piotrowi L., burmistrzowi Dusznik Zdroju

12 lipca 2023 12:09. Infografika. Piotr L. Burmistrz Dusznik-Zdroju / źródło UM Duszniki-Zdrój

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw burmistrzowi Dusznik Zdroju Piotrowi L. Zarzuca Mu między innymi przede wszystkim przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, oraz poświadczenia nieprawdy.

Jak wyjaśnił naszemu reporterowi rzecznik prokuratury okręgowej w Świdnicy prokurator Tomasz Orepuk to tylko dwa z czterech zarzucanych Piotrowi L. czynów. Dwa pozostałe to przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie 30 tys złotych i obietnicy korzyści majątkowej w kwocie stu tysięcy złotych, oraz zatajenia w swim świadczeniu majątkowym za rok 2019 pożyczki w wysokości 50 tysięcy złotych, jaką otrzymał od jednego z przedsiębiorców.

Z burmistrzem miał współpracować przedsiębiorca hotelowy Ryszard S., który był rzeczywistym beneficjentem podejmowanych działań. Sprawa dotyczy budowy w Zieleńcu – dzielnicy Dusznik Zdroju, dużego kompleksu hotelowego.

REKLAMA

– Z ustaleń śledztwa jednoznacznie wynika, że obiekt hotelowy o tak dużych parametrach, jakie były wskazane w decyzjach wydawanych przez burmistrza Dusznik Zdroju, nie powinien nigdy powstać w miejscu, w którym był budowany. Wynika to między innymi z faktu, że teren gdzie jest budowany hotel był i jest obszarem ochrony Natura 2000. – wyjaśnia prokurator Tomasz Orepuk.

Tym samym aktem oskarżenia objętych jest też trzech innych  urzędników i przedsiębiorca budowlany. Z tych 5 osób tylko jedna przyznała się do zarzucanych jej czynów. Wszystkim podejrzanym grożą kary od 1 do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 lipca 2023 12:09
`