Akcja „Zielony, czysty Wałbrzych”. Tym razem pod miotłę pójdzie Podgórze

19 kwietnia 2019 17:43. Dziesiątki, jeśłi nie setki mieszkańców Wałbrzycha wzięły udział w akcji Czysty i zielony Wałbrzych, w ramach której poza sprzątaniem miasta dokonano nasadzeń kilkunastu tysięcy roślin – krzewów, kwiatów i drzew. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


25 tys płatków bratków, 10 ton igieł, setki tysięcy liści i setki szyszek – a to wszystko posadzone na ok 1 ha terenu – w tak nietypowy sposób można podsumować zbliżającą się wielkimi krokami akcję Zielony Wałbrzych. Tym razem pod przysłowiową miotłę pójdzie Podgórze – miejsce, jak powiedział prezydent Roman Szełemej, wymagające szczególnej atencji.

– W tym roku będziemy koncentrować nasze wysiłki w dzielnicy Podgórze, bo to dzielnica wymagająca jeszcze większej troski niż pozostałe w mieście. Będziemy dochodzić do miejsc, które umykają normalnemu sprzątaniu – takie tereny nie wiadomo czyje; kiedyś były kopalni, teraz właściwie są nie wiadomo czyje. Albo kiedyś były kolei, teraz nie wiadomo czyj ten nasyp jest – powiedział prezydent Szełemej.

Jak co roku, wszystkim chcącym przyłączyć się do akcji „Zielony, czysty Wałbrzych” ZDKiUM udostępni grabie, łopaty, miotły oraz opakowania. W tym roku jeszcze plastikowe worki, alew przyszłym już grube, papierowe torby. Zebrane nieczystości trafią do uruchamianej właśnie instalacji segregacyjnej przy ulicy Betthovena.

REKLAMA

Zielny, czysty Wałbrzych to nie tylko sprzątanie. To także nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin ozdobnych.

– Posadzimy tysiące krzewów i sadzonek. – mówi Michael Liguz, miejski ogrodnik. – Będą sadzone sosny, forsycje, róże, tawuły, lipy, właściwie wszystkie drzewa szlachetne i krzewy kwitnące oraz miododajne. Sadzimy to na terenach rewitalizacyjnych, czyli w starych dzielnicach Podgórza i Nowego Miasta, na Starym Zdroju.  

W zeszłym roku w całym mieście posadzono około 1400 drzew i około 7000 krzewów.

Na terenie miasta wyznaczono 10 punktów wydawania narzędzi.  Początek akcji „Zielony, czysty Wałbrzych” w pierwszą sobotę po świętach, 27. kwietnia o godzinie 9:00.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 kwietnia 2019 17:43
`